Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 5663
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prawo i Sprawiedliwość ma pomysł: „Porozumienie dla regionu”

Poniedziałek, 26 września 2011, 15:39
Aktualizacja: Wtorek, 27 września 2011, 7:44
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Prawo i Sprawiedliwość ma pomysł: „Porozumienie dla regionu”
Fot. Agrafka
Kandydaci do Parlamentu RP z Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek i Tadeusz Lewandowski podpisali dziś „Porozumienie dla regionu”, które zaproponowali wszystkim kandydatom związanym z Ziemią Jeleniogórską.

Uczestnicy porozumienia zobowiązali się do ponadpartyjnej współpracy w przyszłym Parlamencie w celu rozwiązywania konkretnych problemów naszego regionu. Obejmuje ono pięć zadań, których realizacja pozwoli na uwolnienie energii mieszkańców Jeleniej Góry, rozwój przedsiębiorczości i spadek bezrobocia.

– Bardzo ważne jest, aby działać wspólnie dla dobra i rozwoju naszego regionu – powiedziała Marzena Machałek, posłanka i kandydatka do Sejmu.
Przedstawiciele PiS-u chcą w ten sposób pokazać, że niezależnie od partyjnych barw, polityków działających na terenie jeleniogórskim łączy wspólne dziedzictwo i przywiązanie do regionu leżącego u stóp Karkonoszy, a poprawa jakości życia mieszkańców jest dla nich ważniejsza niż polityczne spory.

– Chcemy pozyskać fundusze na poprawę infrastruktury drogowej i kolejowej. Ważną sprawą jest także zmniejszenie poziomu bezrobocia oraz polepszenie funkcjonowania służby zdrowia – mówi Tadeusz Lewandowski, radny Sejmiku Dolnośląskiego i kandydat do Senatu.

„Porozumienie dla regionu” dotyczy szybkiej budowy trasy S3 na odcinku Legnica – Lubawka, poprawy infrastruktury drogowej prowadzącej do Kotliny Jeleniogórskiej, w tym dróg krajowych: nr 3 z Wrocławia i nr 30 ze Zgorzelca, pełnej rewitalizacji linii kolejowej 274 Jelenia Góra- Wrocław oraz remontu peronów jeleniogórskiego dworca PKP, a także odblokowania dramatycznie zmniejszonych środków na aktywną walkę z bezrobociem dla powiatowych urzędów pracy.

Ostatnim z wyznaczonych zadań jest wspieranie działań sprzyjających rozwojowi małej przedsiębiorczości oraz ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej, szczególnie w obszarze turystyki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group