Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 6877
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prawie cztery miliony złotych na aktywną turystykę pod Chojnikiem

Sobota, 10 grudnia 2011, 8:37
Aktualizacja: 8:37
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Prawie cztery miliony złotych na aktywną turystykę pod Chojnikiem
Fot. Archiwum
Cztery lata temu powstał pomysł i plan stworzenia Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie. Wówczas rozpoczęło się też poszukiwanie źródeł finansowania tego przedsięwzięcia. W końcu udało się. 6 grudnia br. przyznano Jeleniej Górze i partnerskiej gminie Boxberg z Saksonii dofinansowanie w kwocie 3,9 mln zł na wspólny projekt.

Na pomysł stworzenia pod Chojnikiem Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej cztery lata temu wpadł ówczesny zarząd MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra , w tym Zofia Czernow, Janusz Wojtas i Zbigniew Stępień.

- Opracowaliśmy harmonogram działań i wspólnie z miastem Jelenia Góra przygotowaliśmy projekt budowy tras biegowych. W 2010 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie tego zadania z EWT Polska – Czechy, niestety nie udało się nam pozyskać pieniędzy. Po ponownym złożeniu wniosku i trzyletnich staraniach udało się zdobyć środki. Można powiedzieć, że wielomiesięczna praca się opłacała. Gratuluję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tak ogromnego sukcesu – mówi Zbigniew Stępień, prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Miasto Jelenia Góra uzyskało dofinansowanie na projekt „Rozwój infrastruktury dla turystyki aktywnej Jeleniej Góry i Boxberg” w wysokości 3,2 mln zł co stanowi 85 % kosztów całkowitych inwestycji. W ramach projektu po stronie polskiej, a konkretnie w Sobieszowie powstaną: dwa kilometry wielofunkcyjnej trasy do uprawiania turystyki rowerowej, jazdy na nartorolkach, a zimą trasy do narciarstwa biegowego. Wzniesiony będzie dwukondygnacyjny budynek centrum z punktem informacyjnym, szatniami, toaletami oraz salą multimedialną do spotkań i warsztatów. Powstaną także 32 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, w tym trzy dla niepełnosprawnych oraz 21 miejsc dla autokarów. Będą też: ławki, stojaki na rowery, kosze i drewniana wiata.

Realizacja zadania rozpocznie się w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group