Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6605
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Prawie 6 milionów dotacji na kulturę fizyczną

Niedziela, 11 lutego 2018, 8:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 lutego 2018, 6:59
Autor: Paweł Guszała
Region: Prawie 6 milionów dotacji na kulturę fizyczną
Fot. Paweł Guszała
W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu władze województwa rozdały organizacjom i klubom dotacje w ramach konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. W tym roku przeznaczono na ten cel prawie 6 milionów zł.

Konkurs został rozstrzygnięty w ramach zadania „Szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo, organizacje imprez sportowych, upowszechnianie kultury fizycznej oraz promocja sportu”. W tytule wymienione zostały wszystkie cele, na które kluby i organizacje mogły przeznaczyć dotację z Urzędu Marszałkowskiego. Łącznie samorząd województwa rozdysponowały 5 mln 875 tys. zł, a dofinansowanie otrzymało aż 85 zadań, zgłoszonych przez 67 stowarzyszeń i klubów sportowych.

Największe dotacje objęły wsparciem programy całoroczne tj. „Umiem pływać”, „Sprawny Dolnoślązaczek”, wsparcie szkolenia sportowego uzdolnionej sportowo młodzieży oraz klubów, które osiągnęły wysokie wyniki sportowe w Ogólnopolskim Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, zawody sportu szkolnego, odbywające się w środowisku wiejskim, akademickim i obejmujące zajęcia dla osób niepełnosprawnych. Na programy całoroczne przyznano 5 mln 294 tys. zł. Największe wsparcie w tym roku otrzymało zadanie pn. „DolnySlaskVR.pl” realizowanemu przez Fundację Niesamowity Dolny Śląsk. Na ten cel trafiło 100 tys. zł.

Pieniądze samorządu województwa przyznano także na turystykę. Zadania mające na celu upowszechnianie i promocję turystyki wsparte zostały ponad 430 tys. zł, zaś zadania polegające na wyznaczaniu nowych oraz renowacji istniejących szlaków turystycznych, 150 tys. zł. W tych dwóch przypadkach dotację otrzymało 49 zadań.

Każdy, kto chciał uzyskać dotację od dolnośląskiego samorządu musiał spełnić pewne kryteria. - Przede wszystkim trzeba mieć dobry pomysł, to jest podstawa sukcesu. Mile widziane jest doświadczenie w tym co się robi, bo przy przyznawaniu dofinansowań patrzymy na długość realizowanego przedsięwzięcia. Nie wspieramy czegoś nietrwałego, przygotowanego po raz pierwszy. Chcemy wiedzieć, jakie efekty przynosi to na co mamy przekazać pieniądze – zakończył Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group