Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 5915
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prawda o ludziach prawdziwych. O Osieckiej w CCK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 31 października 2010, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W Przystani Twórczej Cieplickiego Centrum Kultury otwarto w miniony piątek wystawę zdjęć zatytułowaną „Agnieszka Osiecka”, czyli „Sztuczny miód”. Wydarzenie połączono z koncertem piosenek autorstwa legendarnej twórczyni.

Ekspozycja przedstawia nieznane wcześniej fotografie Agnieszki Osieckiej z lat 1960-1980, autorstwa Jana Borkowskiego. Ukazują poetkę w różnych etapach jej życia m.in. w otoczeniu ulubionych przedmiotów oraz miejsc. Jak wyznała niegdyś sama Agnieszka Osiecka, w swych utworach pisze prawdę o ludziach prawdziwych. Jej piosenki oraz wiersze znane są wszystkim żyjącym pokoleniom. Utwory te w bardzo profesjonalny i przepiękny sposób interpretowała młodzież kształcąca się m.in. w przystani twórczej.

Wernisaż połączono z wieczorkiem słowno-muzycznym z tekstami artystki, zarówno piosenek jak i wierszy, t.j. „Małgośka”, „Konie”, „Tango Tandres”, „Okularnicy”; poezja „Rozmowa Poety z Komornikiem”, „Szara sukienka”, „Zielono mi”, czy też „Upij się ze mną”. Kultowe piosenki Osieckiej zabrzmiały w wykonaniu zdolnych wokalnie jeleniogórzanek, między innymi, Gabrieli Kowalewskiej, Doroty Malczewskiej, Marty Michalskiej i Małgorzaty Parzymies.

Otworzyliśmy również wystawę pokonkursową konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w Cieplicach”, edycja lato, czyli zdjęcia nie tylko laureatów, ale również uczestników, którzy nadesłali swoje fotografie – poinformowała Sylwia Lercher, z Przystani Twórczej.

Kto pragnie obejrzeć wystawę zdjęć Agnieszki Osieckiej musi się śpieszyć, potrwa ona jedynie do 4 listopada, gdyż jest to wystawa wypożyczona przez Przystań Twórczą. Natomiast zdjęcia z konkursu fotograficznego „Cztery pory roku” można oglądać do początku grudnia. Wstęp na wystawy wolny. Do 10 listopada Cieplickie Centrum Kultury przyjmuje fotografie do kolejnej edycji konkursu, tym razem dotyczącej jesieni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 31-10-2010 14:33
..Agnieszka Ośiecka była również w Jeleniej Górze~Pamiętan ! ..tam w "starym" Empik-u przy ul:Długiej .. jej twarz bez magnillage,długie siwe włosy spięte gumką .. i to zimo połączone z czymś strasznie ciepłym ! Czytała .. wtedy dla nas swoje wiersze,które jak foremki do ciasteczek formują nasze serduszka ~FAJNIE ,że byłaś wtedy tutaj Agnieszko, gdyz Twoje "ciasteczka" cudownie smakują,bo są z "przyprawami" również naszych uczuc ! .."Na całych jezorach -Ty // o wszystkich dniach porach - Ty // w marchewe i naci - Ty // od Mazur do Francji - Ty .."
~lulu 31-10-2010 18:07
od pipi do rumcajsa TY.."
~Fotoamator 31-10-2010 18:32
Pani Agrafko!!!!!!!! Pani sobie nic nie robi z uwag komentujących Pani zdjęcia, a ja gore... Ja gdybym miał tyle negatywnych komentarzy dotyczących zdjęć, to ambicja by mnie zżarła i coś bym zrobił aby je poprawić. Może niech Pani weźmie kilka lekcji od fotografujących w Jelonce a może trzeba po prostu zainwestować w lepszy aparat, bo widziałem gdzieś na jakiejś imprezie czym Pani fotografuje. Nawet zmniejszanie zdjęć do mnimum nie niweluje błedów.Szczególnie razi lampa świecąca na wprost, a wystarczy kupić sobie za parę złotych nakładany dyfuzor.Jedyne na plus, to logo Jelonki, które nie jest na białym tle.
~Bambi 31-10-2010 19:46
Niby teksty Osieckiej mają juz swoje lata, ale mają w sobie to coś. Dobrze, że nam, młodym chce się do nich wracać :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group