Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5959
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pralka od posła dla pogorzelców

Wiadomości: Pławna
Czwartek, 26 lutego 2009, 19:54
Aktualizacja: 20:41
Autor: Mar
Fot. Mar
Jerzy Szmajdziński, jeleniogórski poseł na Sejm, z Jelonki dowiedział się, że 24 stycznia tego roku w Pławnej spłonął dom, w którym śmierć poniosło dwoje starszych ludzi. Mieszkająca na piętrze rodzina Mitrów w ostatniej chwili uciekła z płonącego budynku przez okna. Parlamentarzysta przyszedł z pomocą.

Pogorzelcy zostali bez niczego, stali tak jak się obudzili i patrzyli jak ogień niweczy ich dorobek. Pomogła gmina, wypłacając zasiłek, apele w mediach spowodowały, że do rodziny, która przygarnęła pogorzelców przywożono jedzenie, ubrania, drobny sprzęt.

Dzisiaj do domu w Pławnej Górnej, w którym mieszkają pogorzelcy samochodem dostawczym przyjechał potrzebny sprzęt. - Poseł Jerzy Szmajdziński kupił państwu pralkę, oby służyła jak najdłużej – mówiła szefowa poselskiego biura w Jeleniej Górze, Walentyna Kalisz-Borowska.

Również uczestnicy dorocznego balu charytatywnego SLD postanowili dochód z niego przeznaczyć na pomoc poszkodowanej rodzinie. - Do tej chwili dostaliśmy około 7 tysięcy złotych w gotówce – mówi Agnieszka Miter.

- Postanowiliśmy podarować im naszą murowaną stodołę w której urządzić można spore mieszkanie – wyjaśnia szwagier Józef Nalepa – remont wykonamy w większości własnymi siłami, ale nie mamy materiałów budowlanych. Te są nam teraz najbardziej potrzebne. Zgłosiła się do nas już firma instalacyjna z Jeleniej Góry, która za darmo wykona wszystkie instalacje i zamontuje piec CO.

W tej chwili trwa załatwianie dokumentów potrzebnych do przejęcia części nieruchomości oraz pozwolenia na budowę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

kazimierzp 26-02-2009 21:28
Może to PR pan Posła, czy jego kolegów partyjnych! Ale dla tych pogorzelców to chyba nie jest istotne! Okazano Im pomoc!!!
~tutejszy 26-02-2009 21:49
Wszystkim ludziom, którzy w jakikolwiek sposób pośpieszyli z pomocą tej Rodzinie należą się gorące podziękowania. Akcja była bardzo spontaniczna i udowodniła, że Ludzi (przez duże L) na szczęście nie brakuje.Rodzina pogorzelców otrzymała ogromną pomoc. Chwała tym wszystkim, którzy pośpieszyli z pomocą!
~jelgór 26-02-2009 21:50
Ładny gest. Jeden parlamentarzysta wszystkim pomóc nie może, ale gdyby kazdy próbował...
~Lalka 27-02-2009 0:07
Jasne, że pogorzelcom wszystko się przyda i jest im obojętne od kogo, ale ten "pijar" jest taki niesmaczny. Nie byłoby pralki ani nawet prostej tary, gdyby nie świadomość taniego rozgłosu. Tak-tak, wybory się zbliżają, trzeba się brać do roboty. Akcja "Pralka" będzie tańsza i skuteczniejsza niż wykupienie całej strony reklamowej w prasie. A tak na marginesie: dziesiątki osób, od wielu lat pomaga innym w różnych formach, kupili już wiele pralek, mebli, TV, wyprawek szkolnych, wymienili wiele podłóg w mieszkaniach ubogich rodzin, regularnie płacą za lekarstwa, itp. Pomagają także w sposób niematerialny, poświęcając swój prywatny czas. I nie rozgłos ich interesuje ale ten drugi człowiek. Pralka od pana posła to taki "brudny" gest.
~Trzy grosze... 27-02-2009 0:18
..."Odrobina dobra okazana drugiemu czlowiekowi, jest lepsza niz cala milosc okazana ludzkosci" - R. Dehmel...
19KochaS83 27-02-2009 7:57
Jak widać nawet poseł Jerzy Szmajdziński ofiarował pogorzelcom pralkę. Nawet taka pomoc jest mile widziana. Tylko, żeby tak za każdym razem była okazywana pomoc pogorzelcom, ale to niestety jeden na milion przypadków...
~bromba 27-02-2009 8:33
a jakby tak podarować pralkę bez rozgłosu? nie, przecież to właśnie o to chodziło, żeby wszyscy się przekonali jaki gest ma p. szmajdziński. Gest może piękny, ale otoczka żałosna!
ebee 27-02-2009 9:06
Panie Kazimierzu P. Owszem nie jest istotne, ze to właśnie Szmajdziński pomógł. Ale pomógł. Pan poza filozoficznymi wywodami urzędnika- teoretyka niczego konkretnego nie zrobił. Więc Pana uwaga jest co najmniej niestosowna !
~erg 27-02-2009 9:16
Niesmaczne dla mnie jest to,że na dachach trąbią o pralce darowanej przez posła.A gdyby pan poseł tak "in koguto" taką pralkę podarował? Trzeba narobić medialnego szumu wokół posła??? Aha....
~Kosa2 27-02-2009 9:18
Oj ebee, ebee! Przecież Ty najlepiej czujesz chwyty Szmajdzińskiego! więc nie rozmywaj tematu, bo Kazimierz ma rację! To Twoja uwaga jest niestosowna!
ebee 27-02-2009 9:46
Do Kosy Owszem, czuję ! Szmajdzińskiego Prystroma i innych wkładam do jednego worka, razem z ...........Panem Kazimierzem P. Wszyscy bowiem oprócz szumu wokół siebie nic konkretnego nie robią. Szmajdziński szarpnął się na pralkę. Dobre i to ! Ale tematu rozwijał nie będę Pozdrawiam: EBEE
~tutejszy 27-02-2009 9:50
Niezmiernie ważnym aspektem jest to, żeby ci, którzy otrzymali pomoc byli za nią wdzięczni, doceniali ją, cieszyli się, że ludzie nie pozostali bierni wobec ich tragedii, a nie sądzili, że im się to należy i że jeszcze wiele rzeczy im brakuje....
~ 27-02-2009 10:20
Ta pralka została kupiona z pieniędzy podatników,bo to my płacimy diety tym nierobom.Nieroby ustalają sobie tylko ich wysokość. Siłą rzeczy więc to my podatnicy zasponsorowaliśmy pralkę pogorzelcom (niech dobrze służy).Należy więc zmienić tytuł artykułu"Pralka od wszystkich Polaków dla pogorzelców"
~ED 27-02-2009 13:10
Dlaczego Jelonka robi promocję temu człowiekowi? mam 100% pewność, że ten pan nie przeznaczył z własnej kieszeni nawet grosza. Ugrupowania okradają podatników poprzez ustawę umożliwiającą im finansowanie działalności partii z budżetu Państwa. Oczywiście nie mam nic przeciwko aby pomóc tym ludziom. Jeśli Jelonka poda info o tym, że trzeba komuś pomóc sam wpłacę coś dla potrzebujących. Jednak to co przedstawiliście jest dla mnie promowaniem osób lub konkretnych ugrupowań politycznych. Jesteście prywatną firmą i piszecie takie ..... chyba, że Was też wspomagają.
~uczestnik balu 27-02-2009 15:13
Nawet z anioła zrobicie diabła. Na takim forum można ujadać, a który z Was choć cos im dał. Pieniądze nie pochodzą z podatków, tylko z datków podczas tegorocznego balu, ale tego w swoim zatrzewieniu nie doczytaliscie. Nie doczytaliscie też tego, ze jelonka nie promuje nikogo tylko wskazuje siłe informacji na stronach internetowych, bo za jej pośrednictwem powzięto informację. Ale grunt to poszczekać, jak nie mozna ugryż.
~ED do uczestnik balu 27-02-2009 15:59
Osoba wmieszana w czerwony smród niech lepiej nie zabiera głosu, bo już dosyć złego zrobiliście dla Polski. To ugrupowanie popiera to co jest chore i zakrywa się pod pod płaszczykiem normalności. Interwencyjne wyrównywanie poziomów społecznych jest kłamstwem i okradaniem uczciwych Polaków.
~tutejszy 27-02-2009 18:35
Akurat poseł Jerzy Szmajdziński może być wzorem do naśladowania przez innych posłów. I to pod każdym względem!!! Bezinteresownie pomógł wielu osobom, instytucjom, pełna kultura, stałość poglądów, spokój, opanowanie. A tu oczerniać i szczekać łatwo - bo anonimowo! Takiego "bohaterstwa" komentować nie będę! Zero obiektywizmu, same krytykanctwo, zacietrzewienie i nienawiść. I dokąd to prowadzi???!!!
~wiem z danych statystycznych 27-02-2009 20:07
po 1989 roku tylko za rządów lewicy w Polsce się poprawiało.
~ago od kosmosu 28-02-2009 0:04
Zostawcie Jelonkę w spokoju, przecież to tylko jest informacja, a że dotyczy akurat tego posła... jak poseł z innego ugrupowania coś podaruje potrzebującym, to jestem pewna, że też będzie o tym napisane w Jelonce, jeśli ktoś o tym tę Redakcję poinformuje. Widać ktoś z otoczenia tamtego posła domagał się podania tej informacji do wiadomości publicznej, no to została podana. Po co doszukiwać się w tym nie wiadomo czego. Nie zauważyłam, aby Jelonka promowała zbytnio jakieś ugrupowanie.
~Do "tutejszy" 28-02-2009 0:14
Nie podlizuj się.Komuna już nie wróci !
~do "uczestnik balu" 28-02-2009 0:15
Więc pieniądze pochodzą z datków z tegorocznego balu...achaaa,a więc nie bezpośrednio od posła.Tytuł artykułu i tak do wymiany:)
~Ed do tutejszy 28-02-2009 9:35
Człowieku zacznij czytać inne gazety, może czasem książki o gospodarce i może zmienisz poglądy. Chyba, że wiek nie pozwala CI na zdroworozsądkowe myślenie.
~do szmajdzińskiego 28-02-2009 16:19
brawo, może któryś z pańskich kolegów się jeszcze przyłączy i odda miesięczną dietę...
~Polack 2-03-2009 10:43
Tejo, co się z Tobą dzieje, po co reklamujesz Szmaję, nic z tego nie rozumiem...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group