Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5264
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pławna: Pralka od posła dla pogorzelców

Czwartek, 26 lutego 2009, 19:54
Aktualizacja: 20:41
Autor: Mar
Pławna: Pralka od posła dla pogorzelców
Fot. Mar
Jerzy Szmajdziński, jeleniogórski poseł na Sejm, z Jelonki dowiedział się, że 24 stycznia tego roku w Pławnej spłonął dom, w którym śmierć poniosło dwoje starszych ludzi. Mieszkająca na piętrze rodzina Mitrów w ostatniej chwili uciekła z płonącego budynku przez okna. Parlamentarzysta przyszedł z pomocą.

Pogorzelcy zostali bez niczego, stali tak jak się obudzili i patrzyli jak ogień niweczy ich dorobek. Pomogła gmina, wypłacając zasiłek, apele w mediach spowodowały, że do rodziny, która przygarnęła pogorzelców przywożono jedzenie, ubrania, drobny sprzęt.

Dzisiaj do domu w Pławnej Górnej, w którym mieszkają pogorzelcy samochodem dostawczym przyjechał potrzebny sprzęt. - Poseł Jerzy Szmajdziński kupił państwu pralkę, oby służyła jak najdłużej – mówiła szefowa poselskiego biura w Jeleniej Górze, Walentyna Kalisz-Borowska.

Również uczestnicy dorocznego balu charytatywnego SLD postanowili dochód z niego przeznaczyć na pomoc poszkodowanej rodzinie. - Do tej chwili dostaliśmy około 7 tysięcy złotych w gotówce – mówi Agnieszka Miter.

- Postanowiliśmy podarować im naszą murowaną stodołę w której urządzić można spore mieszkanie – wyjaśnia szwagier Józef Nalepa – remont wykonamy w większości własnymi siłami, ale nie mamy materiałów budowlanych. Te są nam teraz najbardziej potrzebne. Zgłosiła się do nas już firma instalacyjna z Jeleniej Góry, która za darmo wykona wszystkie instalacje i zamontuje piec CO.

W tej chwili trwa załatwianie dokumentów potrzebnych do przejęcia części nieruchomości oraz pozwolenia na budowę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group