Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 3844
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Praktyki w Rzemiosłach na „szóstkę”

Piątek, 30 czerwca 2017, 7:59
Aktualizacja: Sobota, 1 lipca 2017, 4:41
Autor: ZSRA
Jelenia Góra: Praktyki w Rzemiosłach na „szóstkę”
Fot. Użyczone
Uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze kierunków technicznych brali udział w czterotygodniowej praktyce zawodowej łącznie w szesnastu firmach.

Najliczniejsza grupa odbywała praktykę w jeleniogórskim zakładzie Zorka na kierunku technik technologii drewna oraz technik informatyk. Opiekunowie praktyk w Zorce zwrócili uwagę na zainteresowanie jakie wykazywali praktykanci podczas poznawania procesów produkcyjnych oraz zaznajamiania się z nowoczesnymi technologiami obróbki drewna i materiału drewnopochodnego. Praktykanci podczas swojego pobytu prowadzili prace montażowe oraz na stanowisku kontroli końcowej działu Zarządzania Jakością, co pomogło w pewnym stopniu zwiększyć czasowo efektywność weryfikacji poprawności procesów produkcyjnych.

Współpraca między Zespołem Szkół Rzemiosł Artystycznych oraz Zorką oceniana jest bardzo dobrze zarówno przez praktykantów i pracowników zakładu. Praktykanci informatyka poznali w firmie zagadnienia związane z praktyczną obsługą sieci internetowej na terenie dużego przedsiębiorstwa. Po praktykach w miesiącu czerwcu w murach szkoły pojawiła się oferta pracy wakacyjnej dla uczniów zainteresowanych pracą na produkcji. Już teraz wiemy, że dwie uczennice (tak na kierunku technik technologii drewna uczą się także dziewczyny) skorzystają z szansy rozwoju i pozyskania cennego doświadczenia.

W firmie BigSystem świadczącej usługi branży reklamowej, można spotkać także absolwentki Rzemiosł z kierunku Technik Organizacji Reklamy. Okazało się, że firma BigSystem zaproponowała byłym uczennicom tego kierunku staż z uwagi na dostrzeżone u nich, podczas praktyk zawodowych, umiejętności zawodowe.

BigSystem podobnie jak wiele jeleniogórskich firm ceni sobie współpracę z praktykantami z Zespołu szkół Rzemiosł Artystycznych, odzwierciedleniem tego są podpisywane umowy zlecenia, a także wysoka ocena praktyki.

Ciekawą praktykę odbył uczeń klasy trzeciej Norbert Karwas kształcący się w zawodzie fototechnik, który miał okazję współpracować z turystyczną telewizją Telewizja Polska na Weekned.TV. Dzięki Robertowi Kuliczkowskiemu uczeń odbył praktykę we Włoszech. Podczas pełnego atrakcji wyjazdu, mógł doskonalić sztukę fotografii oraz multimediów.

Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych tradycyjnie pragnie podziękować jeleniogórskim firmom za cenną współpracę w przyjaznej atmosferze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
498
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
32%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group