Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7918
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Praktyki i wymiana, ale też zwiedzanie

Niedziela, 2 kwietnia 2017, 7:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 6:00
Autor: Mikołaj Bachur
Region: Praktyki i wymiana, ale też zwiedzanie
Fot. Mikołaj Bachur
Czeskie pielęgniarki w ramach projektu Transgraniczne Kształcenie Kierunków Medycznych i studenci z programu ERASMUS + odwiedzili zabytki i ciekawe miejsca Jeleniej Góry i okolic.

Wycieczka rozpoczęła się w Wieży Książęcej w Siedlęcinie, która jest najstarszą tego typu budowlą w Europie. Kolejnym miejscem była Góra Szybowcowa, skąd młodzi podróżnicy mogli podziwiać panoramę kotliny i Jeleniej Góry. Następnym punktem był Pałac Łomnica i Pałac Wojanów.

– Pokazałabym z chęcią studentom wiele zamków, lecz jest ich tu tyle, że nie udałoby się nam ich wszystkich zobaczyć przez trzy dni - mówi Kamila Binek, koordynator projektu Transgraniczne Kształcenie Kierunków Medycznych i programu ERASMUS+.

Od 20 marca w KPSW w Jeleniej Górze gościła grupa studentek z Czech, ze Średniej Szkoły i Wyższej Medycznej w Trutnowie. - Podoba się nam tutaj bardzo - mówi Ivana Nyvltova, opiekun grupy ze strony czeskiej, wykładowca ze szkoły w Trutnowie. - W szpitalu nam się bardzo podoba, spotkaliśmy się tutaj z trochę innymi praktykami niż te nas, w Czechach. Wspaniale współpracuje nam się z pielęgniarkami oddziałowymi. Dziewczyny na początku miały obawy, ale te obawy już zniknęły - podkreśla opiekunka czeskiej grupy pielęgniarek, pani Ivana.

Uczestnikami wycieczki byli również studenci goszczący w karkonoskiej uczelni w ramach programu Erasmus+. Jest ich obecnie 15. Pochodzą z różnych krajów, takich, jak: Turcja, Syria, Hiszpania i Ukraina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group