Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7742
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Praga musi poczekać...

Środa, 27 marca 2019, 7:34
Aktualizacja: Czwartek, 28 marca 2019, 15:32
Autor: SG
Jelenia Góra: Praga musi poczekać...
Fot. Straż Graniczna
Strażnicy graniczni zatrzymali 25 marca nad ranem trzech mężczyzn, jadących w stronę Republiki Czeskiej, którzy na podstawie polskiej wizy oraz polskiego oświadczenia mieli pracować legalnie w Polsce. Wybrali się jednak do pracy w Czechach.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze w trakcie kontroli osób, które podróżowały autobusem kursowym relacji Kamieniec Podolski – Praga wylegitymowali udających się z Polski do Czech trzech obywateli Ukrainy. Mężczyźni okazali paszporty, w których umieszczone były wizy z prawem do pracy. Wszyscy trzej posiadali również oświadczenia o powierzeniu im pracy w Poznaniu w charakterze robotnika budowlanego. Nie jednak podjęli pracy u poznańskiego przedsiębiorcy, jak również nie mieli zamiaru się z nim kontaktować. Znaleźli pracę w okolicy Pragi, w firmie produkującej palety i tam się udawali.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani za złamanie warunków wjazdu i pobytu. W obecności tłumacza złożyli obszerne wyjaśnienia. Komendant PSG w Jeleniej Górze wydał całej trójce decyzje o zobowiązaniu do powrotu w terminie 15 dni z jednoczesnym zakazem wjazdu do Polski oraz innych państw obszaru Schengen przez 6 miesięcy - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

34
72%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
8
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group