Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6265
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pracowity weekend kolarskiej sekcji MKS 11

Wiadomości: Wieluń, Szczawno Zdrój, Dziwiszów
Wtorek, 15 maja 2012, 17:07
Aktualizacja: 17:09
Autor: red.
Fot. archiwum
Dla kolarzy MKS 11 Formicki Bike był to bardzo pracowity weekend. 12 maja w sobotę dwóch naszych zawodników w składzie Piotr Karmelita i Grzegorz Walczak odwiedziło Wieluń, który był miejscem spotkania kolarzy z całej Polski podczas trzeciej edycji Bike Maratonu.

Profil wyścigu był zupełnie inny niż trasa w Złotym Stoku, gdzie ścigaliśmy się w zeszłym tygodniu – mówi jeden z zawodników. Pozornie łatwy płaski maraton, gdzie przewyższenie na dystansie medano, bo taki wybrali nasi zawodnicy miało jedynie 225 metrów, okazał się bardzo trudny a to za sprawą obfitych opadów, które nieustannie utrzymywały się od piątku. Dodatkowo silny wiatr i niska temperatura od samego startu potęgowały zmęczenie uczestników maratonu. Dystans medano najszybciej z naszego team’u z czasem 1:16:22 pokonał Grzegorz Walczak, który od początku sezonu utrzymuje równą formę. Tuż przed metą doszło do starcia pomiędzy Grzegorzem , a jego klubowym kolegą, Piotrem Karmelitą. Niestety zakończyło się to upadkiem obu zawodników. Grześkowi udało się szybciej pozbierać i dotrzeć do mety na bardzo dobrym, trzecim miejscu, Niestety Piotr bardziej ucierpiał, poobijany i na uszkodzonym rowerze linię mety przekroczył na miejscu czwartym.

Tego samego dnia, w Szczawnie Zdroju rozgrywany był także wyścig cross country, była to druga edycja cyklu „Górale na start”. Nasze barwy klubowe reprezentował Rafał Ignaczak, który bronił pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej. Niestety defekt roweru uniemożliwił Rafałowi ukończenie wyścigu. Jak widać pech nie opuszczał naszych kolarzy. Kolejna szansa na medale czekała na nas w niedzielę podczas mistrzostw Dolnego Śląska Family Cup. Dziwiszów, bo tam, jak co roku odbyły się mistrzostwa naszego województwa, przywitał nas zimną i pochmurną pogodą. Na szczęście nie padało. Trasa była świetnie przygotowana, za co należą się duże brawa dla organizatorów. Klub MKS 11 reprezentowała trzyosobowa ekipa: Magdalena Łapczyńska, Maciej Świsłocki oraz Grzegorz Walczak.

Zmęczenie sobotnim wyścigiem nie przeszkodziło Grzegorzowi Walczakowi w zdobyciu tytułu najlepszego kolarza MTB województwa dolnośląskiego. Debiutująca w wyścigach MTB Magdalena Łapczyńska wywalczyła trzecie miejsce. Maciej Świsłocki swój pierwszy start w sezonie zakończył na dobrym szóstym miejscu.

Podsumowując, w ciągu jednego weekendu, nasza ekipa wystartowała w 3 różnych wyścigach, stając dwukrotnie na podium. Najbardziej cieszy fakt, że udało nam się zdobyć mistrzowski tytuł województwa. Do zobaczenia już w sobotę w Wałbrzychu na trzeciej edycji MTBMarathon!

(MKS 11)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~roh 16-05-2012 22:06
A dlaczego bez siodełek?
~ 21-05-2012 22:43
co tak słabo ??!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group