Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8688
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pracowity weekend

Wtorek, 23 lutego 2021, 9:02
Autor: WAC
Region: Pracowity weekend
Fot. straż graniczna
Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili podczas ostatniego weekendu (20-21.02) kontrole i zatrzymali 39 osób. Wśród nich było 33 cudzoziemców oraz 6 Polaków.

Kontrole realizowane przez funkcjonariuszy z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego miały na celu zapobieganie i zwalczanie nielegalnej migracji oraz wykrywanie sprawców przestępstw i wykroczeń.

W trakcie prowadzonych kontroli z uwagi na przeterminowany pobyt na terytorium państw Schengen zatrzymano 8 obywateli Ukrainy i obywatela Mołdawii. Za przekroczenie granicy państwowej niezgodnie z przepisami ujęto obywatela Ukrainy.

Do zatrzymanych cudzoziemców dołączyło także 16 obywateli Ukrainy oraz 6 Mołdawian, których cel pobytu w Polsce był inny od tego jaki deklarowali podczas przyjazdu do Polski. Z dokumentów wynikało, że podstawowym celem wjazdu do Polski miało być zatrudnienie u polskiego pracodawcy. Jednak cudzoziemcy mieli w planach zatrudnić się w innych krajach Unii Europejskiej.

Najwięcej cudzoziemców zatrzymanych zostało przez funkcjonariuszy SG ze Zgorzelca. To tam wpadło 6 obywateli Ukrainy oraz 6 obywateli Mołdawii. Sześciu kolejnych obywateli Ukrainy zatrzymanych zostało przez funkcjonariuszy SG z Tuplic oraz po dwóch przez funkcjonariuszy SG z Kłodzka i Legnicy.

Natomiast we Wrocławiu funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na terenie dworca głównego PKP 30-letniego obywatela Autonomii Palestyńskiej. Mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie, a jedyny dokument jaki przy sobie posiadał to wydana w Jordanii legitymacja lekarska z danymi cudzoziemca. Cudzoziemiec, jak wyjaśnił funkcjonariuszom udawał się do Zgorzelca by następnie wyjechać do Niemiec.

Ponadto funkcjonariusze z tej samej placówki zatrzymali 42-letniego obywatela Ukrainy, którego dane wpisane zostały do wykazu cudzoziemców, których pobyt na terytorium RP jest niepożądany. Wpis został umieszczony z uwagi na skazanie cudzoziemca prawomocnym wyrokiem sądu za przekroczenie granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom. Cudzoziemiec został skazany na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres roku.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
5
45%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
427
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group