Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Pracowity lipiec goprowców

Czwartek, 5 sierpnia 2021, 7:01
Autor: WAC
Powiat: Pracowity lipiec goprowców
Fot. GOPR
Bardzo pracowity był pierwszy miesiąc wakacji dla ratowników z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W trakcie ostatniego miesiąca ratownicy górscy interweniowali aż 70 razy. To dokładnie tyle samo co w czerwcu. Wśród 140 działań ratowniczych w tych dwóch miesiącach było 17 interwencji czyli akcji bez konieczności ewakuacji poszkodowanego, 18 wypraw wymagających zaangażowania poważniejszych sił i środków oraz 105 akcji ratunkowych z koniecznością sprowadzania poszkodowanych z gór w doliny.

Liczba akcji w lipcu z jednej strony statystycznie jest spora, bo notujemy ich średnio 2,5 dziennie - komentuje naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR Sławomir Czubak. - Aczkolwiek patrząc na ogromny ruch turystyczny jaki latem jest w górach można powiedzieć że jest ich niedużo. Zobaczymy jak rozwiną się dwa pierwsze tygodnie sierpnia, które tradycyjnie są okresem wzmożonego napływu turystów. Wypadki na pewno są zróżnicowane - od tradycyjnych przy wędrówkach pieszych, ale też zdarzają się rowerowe i wspinaczkowe. Zdarzenia wymagające interwencji występują zwłaszcza w dni ze zmienną pogodą, gdy początkowo jest ładnie, potem pada deszcz, a nawet są burze - dodaje naczelnik.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
27%
Smuci
0
0%
Złości
6
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1343
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group