Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8042
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

aa: Pracowita noc strażaków

Wtorek, 21 października 2008, 11:41
Aktualizacja: 18:48
Autor: Angela
Do trzech pożarów doszło wczoraj po godzinie 19.00. Dzięki szybkim i sprawnym akcjom strażaków udało się na szczęście zapobiec tragediom.

Po godzinie 19 strachu najedli się mieszkańcy budynku w Trzcińsku 66, gdzie zapaliła się sadza w kominie. Na szczęście strażakom udało się dotrzeć na miejsce i zagasić płomień, zanim wydostał się na zewnątrz przewodu kominowego. Wówczas mogłoby dojść do spalenia pomieszczeń mieszkalnych oraz zaczadzenia samych lokatorów. Akcja pożarnicza trwała tam niemal trzy godziny.

Niespełna godzinę po pierwszym zgłoszeniu dyżurny straży pożarnej odebrał kolejny sygnał o pożarze. Tym razem zagrożenie dotyczyło ścisłego centrum Jeleniej Góry, ulicy 1 Maja. Palić zaczął się pozostawiony na kuchence gazowej garnek z jedzeniem.

Mężczyzna prawdopodobnie zapomniał go wyłączyć i zasnął. Do przyjazdu strażaków udało mu się jednak zagasić ogień. Mundurowi zabezpieczyli i wywietrzyli lokum oraz pouczyli go nierozsądnego lokatora.

Do trzeciego zgłoszenia strażacy wyjechali około godziny 23. Na ulicy Mickiewicza 5 paliły się plastikowe pojemniki na śmieci. Ogień udało się opanować przed rozprzestrzenieniem się go na okoliczne budynki mieszkalne i garaże. Pojemniki spłonęły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group