Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3405
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Praca wakacyjna w Niemczech. Trwa rekrutacja

Niedziela, 3 stycznia 2016, 8:05
Aktualizacja: 8:07
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Praca wakacyjna w Niemczech. Trwa rekrutacja
Fot. DWUP
Minimum 8,50 euro na godzinę za pracę w przemyśle, hotelarstwie, gastronomii lub 7,90 euro w rolnictwie – tyle mogą zarobić studenci, podczas wakacyjnej pracy w Niemczech. Właśnie trwa rekrutacja zainteresowanych. Trzeba się pospieszyć, bo zgłoszenia przyjmowane są tylko do 12 stycznia 2016 r., a liczba miejsc jest ograniczona.

Studentów do pracy podczas wakacji szukają niemieccy pracodawcy, a rekrutację prowadzi Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

– Oferta od lat kierowana jest do Polski z Federalnego Urzędu Pracy (ZAV) w Bonn i już bardzo wielu studentów z niej skorzystało. O pracę mogą się ubiegać wszyscy studenci uczelni wyższych, którzy deklarują znajomość języka niemieckiego oraz gotowość do podjęcia pracy przez minimum 2 miesiące. Pracodawcy niemieccy najczęściej oferują pracę w rolnictwie, przy porządkowaniu budynków, w hotelarstwie i gastronomii (w tym w sieciach np. McDonald's), a także pojawiają się propozycje prac w przemyśle. Co ważne, kandydaci sami mogą wybrać branże, w których chcieliby pracować – mówi Małgorzata Kociuba, koordynator Zespołu ds. Eures w DWUP.

Zatrudnienie może znaleźć w sumie 100 studentów z Polski, w tym 9 z Dolnego Śląska. W przypadku niewykorzystania limitu przez któryś z regionów szanse na zatrudnienie będą mieć Dolnoślązacy. Tak też było w latach poprzednich.

Szczegółowe informacje (warunki zatrudnienia, wymagania stawiane kandydatom oraz dokumenty potrzebne do rekrutacji) są dostępne na stronie www.eures.dwup.pl. Dokumenty aplikacyjne przyjmowane są do 12 stycznia 2016 r.

Więcej informacji można uzyskać u doradcy EURES – Magdalena Wieczorek, tel. 71/ 39-74-310, magdalena.wieczorek@dwup.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group