Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3300
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Praca? Jestem na TAK! Kolejne spotkania

Wiadomości: Region
Środa, 17 lutego 2016, 8:31
Aktualizacja: 8:36
Autor: KSON
Fot. Archiwum
Jeśli jesteś osobą niezatrudnioną i posiadasz orzeczony stopień niepełnosprawności, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zaprasza do udziału w projekcie „Praca? Jestem na TAK!: aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami”.

Udział w projekcie to szansa na nabycie umiejętności umożliwiających pracę m.in. w branży usług hotelarskich, czy finansowo ubezpieczeniowych. Osoby biorące udział w projekcie będą mogły skorzystać m.in. z:
- płatnych staży zawodowych,
- wsparcia psychologa, prawnika oraz trenera pracy
- pomocy asystenta osoby niepełnosprawnej
- wyjazdowych warsztatów integrująco-motywujących

Ponadto uczestnicy projektu, będą mieli szansę na poznanie podstaw e-marketingu, opanowanie znajomości języka obcego (z ukierunkowaniem na branżę hotelarsko-turystyczną), nabycia umiejętności umożliwiających profesjonalną obsługę klienta.

Spotkania informacyjno-promocyjne odbędą się:
- we wtorek, 23 lutego o godz. 15:00 w MOKSiAL'u w Szklarskiej Porębie, przy ul. Słowackiego 13 (Biała Dolina)
- w środę, 24 lutego o godz. 10.00 w Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej "Przedwiośnie" w Kowarach, przy ul. Górniczej 22

Projekt: „Praca? Jestem na TAK: aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami" współfinansowany jest ze środków PFRON w ramach 24 konkursu ofert.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~xyz 17-02-2016 8:53
A po co...? Szczel sobie 4 dzieci, to będzie...: 4*500=2.000 plus wyciągnąć coś z opieki i Ameryka!!!!!!! A potem widać taki "mamusie" co taksóweczką podjeżdżają do Galerii i szastają forsą...
~Pi 17-02-2016 10:16
Projekt = szkolenie = utylizacja szmalcu. 35 000 zł na osobę tyle pieniędzy zostanie zmarnowanych na ten 'projekt'.
~par... 17-02-2016 12:42
Projekt powinien obejmować tyko osoby młode takie, które mają przed sobą wiele lat pracy. Płacić po 35 tyś. na aktywizację zawodową emerytów to zupełnie nieporozumienie!!!!
~gluś 17-02-2016 13:41
w regionie są specjalistyczne szkoły dające solidne wykształcenie w podobnych kierunkach a czego można nauczyć się, jaką wiedzę posiąść w ciągu kilku miesięcy kursów? dla mnie osobiście zmarnowanych tym razem ponad 644.000zł ze środków PFRON, już podobny projekt kson realizował za ponad 179.000zł i jak podają media z chyba 24 aktywizowanych jedynie 2 osoby otrzymały propozycję pracy, ale czy pracę na to pytanie kson nie chce udzielić odpowiedzi, podobno trzeba czekać do czerwca br :( i już pozdrawiam mojego sympatyka, który zaraz odniesie się merytorycznie i uprzejmie do mojego wpisu ;)
~par... 17-02-2016 14:12
"w regionie są specjalistyczne szkoły dające solidne wykształcenie w podobnych kierunkach" Mówimy o osobach niepełnosprawnych, takich którym niepełnosprawność (często nabyta) nie pozwala pracować w wyuczonych zawodach lub stwarza bariery psychologiczne w podjęciu jakiejkolwiek pracy. Wyżej zacytowane słowa o szkołach nie mają w tych przypadkach nic do rzeczy. Projekt sam w sobie jest dobrze pomyślany. Ale chodzi o to, by nie wydawać pieniędzy bez sensu: na osoby, którym się nudzi w domach i potraktują szkolenie jako rozrywkę, albo które tak naprawdę nie rokują (np. z racji wieku), że jeszcze popracują. To za dużo kosztuje!!! Dlatego selekcja powinna być naprawdę ostra.
~do wyżej 17-02-2016 18:18
~glut&smark na dwa kompy pracujesz? Primo voto Ralucka, czy zdajesz sobie sprawę, że gadasz sama ze sobą w odstępach ca 30 min. Komenty z 13:41 i 14:12 to potwierdzają. Ale nie martw się, gdyż taka niepełnosprawność - zwana upośledzeniem - też się zdarza. Miałaś jakieś problemy osobowościowe w dzieciństwie? Nie zaniedbuj tego. Zdiagnozuj się! Cieplutkie pozdro - miłego wieczoru.
~gluś 17-02-2016 18:54
do par - problemem w tego typu projektach jest w ogóle nabór bo często chętnych brak a zatem jak już się ktoś zgłosi to przechodzi "selekcję" i dlatego pieniądze są marnotrawione, czy języka obcego niezbędnego w usługach turystycznych można nauczyć się w kilka miesięcy?
~do wyżej 18-02-2016 11:11
@gluś albo per. Obojętnie jaki nick nadasz sama sobie oraz z ilu kompów korzystasz, pisząc swoje "przemyślane" komentarze, zawsze będziesz rozpoznawalna jako Ralucka. Twoje teksty to jak linie papilarne. Z tymi, którzy sami do siebie piszą, w zasadzie się nie polemizuje. Złamię tą zasadę. Języka obcego, niezbędnego - nie tylko w usługach turystycznych - można nauczyć się w krótkim czasie. Ogrom Polaków już od przedszkola uczy się j. obcych. Kurs-szkolenie stanowi jedynie poszerzenie i repetytorium wiedzy już nabytej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group