Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5538
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Praca dla studenta

Czwartek, 27 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 14:43
Autor: Patryk
Jelenia Góra: Praca dla studenta
Fot. Grzesiek
W środę w Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze odbyły się pierwsze Uczelniane Targi Pracy. Na taką skalę dotychczas w naszym regionie niczego podobnego nie zorganizowano. Uczestniczyły w nich największe firmy i pracodawcy miedzy innymi Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne "Jelfa", Simet, DSE Draexlmaier, Dialog, dr. Schneider i inne.

Studenci i absolwenci mieli też okazję spotkać się z przedstawicielami firm doradczych, konsultingowych i innych, zajmujących się szukaniem pracy.

Salę w której odbywały się targi zapełnił tłum młodych ludzi. Pytali o wszystko, dociekali czy firma jest zainteresowana ich specjalnością, czy zapewni rozwój zawodowy. Każda firma przedstawiła własną ofertę praktyk, staży i możliwości zatrudnienia.

Pierwsze Uczelniane Targi Pracy "Z karierą na Ty" pokazały, jak potrzebna jest taka giełda. Młodzi ludzie kończący studia nawet nie wiedzą, że ktos może potrzebować pracownika z ich wykształceniem i umiejętnościami. Wyjeżdżają do większych miast, często zza granicę, a nie wiedzą, że na miejscu może czekać na nich atrakcyjne miejsce pracy.

Targi zostały zorganizowane dzięki pieniądzom z Ministerstwa Gospodarki i Pracy, które finansuje projekt " Z karierą na Ty ". Jego głównym celem jest wsparcie studentów w skutecznym poszukiwaniu pracy i nauczeniu ich jak przekonać przyszłego pracodawcę do siebie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group