Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7199
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Pozytywnie rolowani

Wtorek, 12 czerwca 2007, 0:00
Autor: Angela
Kotlina Jeleniogórska: Pozytywnie rolowani
Fot. Organizator
Ścigali się w Piechowicach na narto i łyżworolkach.

Roboty drogowe w Sobieszowie przeszkodziły organizatorom tegorocznych Mistrzostw Jeleniej Góry Sobieszowa na narto i łyżworolkach w rozegraniu zawodów pod Chojnikiem. Ale emocji na trasie zastępczej wytyczonej w Piechowicach też nie zabrakło

W zawodach wziął również udział Tomasz Kałużny – mistrz świata w tej dziedzinie sportu. Był on jednym ze sponsorów zawodów oraz honorowym zawodnikiem.

Najlepsi uzyskiwali prędkość 40 km. na godz. Zawodnikom dopisała również pogoda. 24 stopnie to, jak mówią uczestnicy, wymarzona temperatura na takie zawody.
Na zakończenie imprezy odbył się pokazowy Team Sprint. W tej konkurencji dwóch zawodników na zmianę z innymi uczestnikami musiało pokonać dystans jednego kilometra. Było to coś w rodzaju sztafety z tym, że każdy musiał biec trzy razy.

Wśród uczestników brylował Tomasz Kałużny, który swoją sławę zawdzięcza FIS-owskim Mistrzostwom Świata na Nartorolkach w Rotterdamie w 2000 r. w prologu na 10 km, pierwszym oficjalnym mistrzostwom świata w tej dyscyplinie, na których zdobył swoje mistrzostwo.

Organizatorem zawodów byli działacze Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Karkonosze" Sporty Zimowe z Sobieszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group