Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8565
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poznają tajniki HTML. W ramach kursów w PCKK

Wtorek, 24 stycznia 2012, 14:47
Aktualizacja: 14:48
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Poznają tajniki HTML. W ramach kursów w PCKK
Fot. Petr
O tym, że każdy może być webmasterem właśnie przekonuje się młodzież uczestnicząca w programie „Wspólne działanie–lepsze jutro” autorstwa MOPS i PCKK w Jeleniej Górze. – A wszystko dzięki kursom z panem Konradem, dla którego HTML to „pikuś” – mówią Maja, Adam i Ewa.

Podczas kursów projektowania stron WWW odbywających się w PCKK przy ulicy Mickiewicza w Jeleniej Górze młodzi beneficjenci programu „Wspólne działanie-lepsze jutro” zapoznają się m.in. z ogólną zasadą budowy dokumentów HTML, osadzania obiektów multimedialnych: filmów, dźwięków i grafiki na stronach internetowych, tworzenia tzw. podstron, jak również umieszczania autorskich projektów na serwerach zewnętrznych. Co ważne – po zakończeniu 30-godzinnego szkolenia każdy z uczestników otrzyma specjalny certyfikat potwierdzający zdobyte kwalifikacje.

– Sprawne posługiwanie się edytorem HTML, zarządzanie stronami WWW poprzez przeróżne gotowe skrypty, umiejętność tworzenia własnych projektów itp. Oto co powinni wynieść nasi uczniowie z kursów projektowania stron internetowych. Powinni i bez wątpienia wyniosą, bo już dawno nie miałem do czynienia z tak pilną, zaangażowaną i chętną do zdobywania wiedzy młodzieżą – mówi nam Konrad Żurawski, prowadzący kursy.

– A my już dawno nie mieliśmy do czynienia z takim świetnym nauczycielem. Dla niego HTML to „pikuś”; z każdego potrafi zrobić webmastera – mówią Adam i Ewa, uczestnicy kursów. – Wiadomości przekazywane klarownie, wszystko wytłumaczone od początku do końca, a przy tym w ciekawej atmosferze. Mnóstwo wiedzy praktycznej, i to za darmo! – dodaje Maja.

Program „Wspólne działanie – lepsze jutro” jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu realizowanego wspólnie przez MOPS i PCKK jest Miasto Jelenia Góra. Więcej informacji na stronach internetowych: www.pckk.pl, wspolnedzialanie.mops.jelenia-gora.pl oraz w serwisie facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group