Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6979
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poznaj Czarny Ląd w Biurze Wystaw Artystycznych

Środa, 18 sierpnia 2010, 15:32
Aktualizacja: 16:00
Autor: TEJO
Skończyliście 13 lat i chcielibyście przeżyć kilka dni wakacji w afrykańskim stylu nie opuszczając Jeleniej Góry? BWA ma dla Was propozycję ciekawych warsztatów skupionych wokół sekretów i współczesności Czarnego Lądu.

Zajęcia dla młodzieży, które będą trwały w godz. 12. 30 – 15, zaczynają się w nadchodzący poniedziałek w BWA (ulica Długa 1). Codziennie uczestnicy zapoznają się z podstawowymi informacjami na temat plemion afrykańskich. Będą też zgłębiać wiedzę o kulturze i obyczajach Afryki. Uczynią to w sposób praktyczny wykonując maski, rzeźby, stroje i ozdoby.

W zajęciach znajdzie się też miejsce na taniec przy akompaniamencie bębnów. Na finał przewidziano pokaz prac uczestników w holu Galerii BWA. Prowadząca to znana z poprzednich edycji tego typu zajęć poświęconych Indianom i Eskimosom Joanna Kowalczyk.

To nie koniec „afrykańskiej” oferty BWA. 24 i 25 sierpnia w godz. 12.00 – 13.00 zapowiedziano pokaz filmów o Afryce i spotkanie ze znawcami Czarnego Lądu. O kinie afrykańskim opowie i przedstawi kilka projekcji filmoznawca Waldemar Wilk. Z kolei swoimi wrażeniami z afrykańskich wojaży podzieli się jeleniogórski obieżyświat Stanisław Dąbrowski.

Projekt realizowany w ramach „Wiem – rozumiem – tworzę”, projektu finansowanego ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym na rok 2010 Urzędu Miasta Jelenia Góra.
Więcej informacji i zapisy: tel: 75 7526669. Ilość miejsc ograniczona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group