Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7069
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pożegnanie porannych czytanek

Czwartek, 29 lipca 2010, 8:15
Aktualizacja: 17:41
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Pożegnanie porannych czytanek
Fot. Natasza
Wczoraj Książnica Karkonoska czytała czwarty i ostatni raz dzieciom. Zajęcia dla najmłodszych, czyli Poranki – Czytanki poruszyły tematy kultury japońskiej, rosyjskiej, hawajskiej oraz polskiej.

Na spotkania nie trzeba było się zapisywać, ani nie trzeba było za nie płacić. Wystarczyło być czytelnikiem biblioteki. Co tydzień przychodziła inna grupa dzieci wraz z rodzicami, choć było kilku systematycznie uczęszczających.

Na finał odczytano dwie bajki polskie – o smoku wawelskim i Szewczyku Dratewce. – Mi mama ich nie czytała, ale ja je znam – mówił jeden z chłopców. Dzieci pilnie siedziały na swoich miejscach i słuchały nieco zmodyfikowanych bajek Agnieszki Frączek. Pani bibliotekarka polecała rodzicom tę autorkę ze względu na czysty, barwny i łatwy do zrozumienia sposób pisania.

W trakcie krótkiej przerwy technicznej przed drugą częścią spotkania jedno z dzieci odczytało fragment bajki o złotej kaczce. Następnie nadeszła długo wyczekiwana chwila poznania tych samych powieści na filmie rysunkowym. Po obejrzeniu wszyscy porównywali obie przedstawione formy, wypatrywali różnice i oceniali.

A później rozeszli się do swoich domów, być może z wypożyczonymi książkami Agnieszki Fronczek. Projekt został realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group