Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 9097
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Pożegnali Tadeusza Chwałka – prezesa Lotnika

Środa, 5 czerwca 2019, 10:17
Aktualizacja: Czwartek, 6 czerwca 2019, 6:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jeżów Sudecki: Pożegnali Tadeusza Chwałka – prezesa Lotnika
Fot. Przemek Kaczałko
Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w pogrzebie Tadeusza Chwałka – prezesa klubu piłkarskiego Lotnik Jeżów Sudecki. Rodzina, przyjaciele, samorządowcy, działacze, sędziowie, piłkarze, kibice... Wszyscy byli zgodni, że był osobą nietuzinkową, bezcenną dla środowiska sportowego naszego regionu.

"Przegrałeś walkę z chorobą, ale nie przegrałeś życia", "Dołączyłeś do drużyny Boga... czekaj tam na nas, jeszcze zagramy razem" - to tylko część słów, które padły podczas ceremonii pogrzebowej w kościele pw. Michała Archanioła w Jeżowie Sudeckim i doskonale odzwierciedlały postać Tadeusza Chwałka.

T. Chwałek od 20 lat był prezesem klubu Lotnik Jeżów Sudecki, który pod jego sterami święcił największe sukcesy w historii. W sezonie 2014/2015 po raz pierwszy awansował do IV ligi, a w tym sezonie drużyna Chwałka zapewniła sobie mistrzostwo jeleniogórskiej klasy okręgowej i po dwóch latach przerwy wraca do IV ligi dolnośląskiej. Ponadto jeżowianie po raz pierwszy w historii wywalczyli okręgowy Puchar Polski, ale sukcesy sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie codzienna, społeczna praca prezesa. Nawet w trakcie choroby interesował się sprawami klubu, pojawił się nawet na jednym z meczów.

Do ostatnich dni, w rozmowach prezes wciąż mówił o przyszłości, wciąż miał nowe cele, nieustannie myślał o rozwiązaniu kolejnych problemów oraz stawianiu przed sobą nowych wyzwań. Zmęczony i przygaszony w momencie omawiania konkretnych spraw związanych z Lotnikiem zmieniał się diametralnie, z dawną energią i optymizmem w głosie snując nowe plany - wspominają przedstawiciele klubu na stronie lotnikjs.pl
Mało kto zdawał sobie sprawę jak wysoką cenę w życiu codziennym za bezgraniczną miłość do klubu płacił Pan Prezes. O sobie myślał rzadko, odwlekał sprawy związane ze zdrowiem mając poczucie wielkiej odpowiedzialności za funkcjonowanie klubu i złożone innym zobowiązania. Wciąż był dla innych, dla kogoś, dla klubu. Osoby z bliskiego otoczenia prezesa widziały jak żył, jak się starał i ile to Go kosztowało. Stresy, niepowodzenia i porażki mocno go dotykały i na pewno miały wpływ na Jego zdrowie - dodają "Lotnicy".

Tadeusz Chwałek - urodzony 1.01.1959 r. - zmarł 31.05.2019 r. Redakcja Sportowa Jelonki.com składa kondolencje Rodzinie i Przyjaciołom Prezesa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
47
96%
Smuci
0
0%
Złości
2
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
779
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group