Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3719
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pożegnali Słońce

Poniedziałek, 18 listopada 2019, 12:02
Aktualizacja: Czwartek, 21 listopada 2019, 11:28
Autor: Paweł Paliga
Region: Pożegnali Słońce
Fot. Użyczone
W dawnej osadzie Budniki odbyło się Pożegnanie Słońca na 113 dni, zorganizowane przez Miłośników Budnik.

Spotkanie rozpoczęto wspólną wędrówką do Budnik w dwóch grupach. Jedna grupa szła z Karpacza, druga z Kowar. Po drodze uczestnicy podziwiali panoramę Kotliny Jeleniogórskiej i inne napotkane widoki. Wszyscy wysłuchali historii początku powstania osady. Kiedy obie grupy przybyły do centrum Budnik, wszyscy uczestnicy zostali powitani przez osadnika Pawła.

Po oficjalnym przywitaniu gości spotkania i opowiedzeniu historii dawnej osady oraz odczytania legendy Budnik pojawił się Wołogór, który po nawoływaniach ucieszył wszystkich swoim przybyciem.

Nastąpiło wygaszenie lampy naftowej, symbolu Słońca. Była loteria fantowa, w której uczestnicy otrzymali nagrody od sponsorów. Ofiarodawcami loterii byli: Muzeum Techniki Klocków Lego z Karpacza, Kolejkowo oraz Multimedialne Muzeum Karkonoszy z Karpacza, Tajemnice Karkonoskie, Papugarnia z Karpacza, Western City, Muzeum Sentymentów z Kowar oraz Park Miniatur z Kowar.

Na wszystkich, czekał gorący posiłek w postaci żurku z jajkiem i pieczywem oraz herbata malinowa. Wszystko to jak co roku sponsorowali i przygotowali państwo Kornelia i Zygfryd Szygula, prowadzący pensjonat „U Musa” w Karpaczu, a pomagali przy posiłku jak zawsze Róża i Tomek Kuklińscy. Miseczki oraz kubki zostały ufundowane przez Hotel Artus Karpacz.

Było też ognisko, na którym pieczono kiełbaski. Nad rozpaleniem ogniska i jego nadzorowaniem czuwali strażacy Oskar i Patryk z OSP Karpacz, którzy pomagają przy organizowaniu spotkania w Budnikach.

Wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z legendą Budnik Wołogórem. Dzięki działom promocji Karpacz i Kowar udało się zgromadzić wiele gadżetów które zostały przekazane uczestnikom.
Ponownie spotkamy się na Powitaniu Słońca odbędzie się 21 marca 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

27
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
7%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group