Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7584
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pożegnali lato pod Chojnikiem

Niedziela, 12 września 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:27
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Pożegnali lato pod Chojnikiem
Fot. Gabi
Wprawdzie do końca astronomicznego lata mamy jeszcze ponad tydzień, w Sobieszowie już wczoraj powiedziano „do widzenia” najcieplejszej porze roku. Dopisała kapryśna ostatnio aura, a atrakcji nie zabrakło.

Festyn Rodzinny „Pożegnanie lata” zorganizował Zespół Aktywności Społecznej przy pomocy Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Areną święta był zakątek przy ulic Dembowskiego.

Działało tam miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez Straż Miejską, a policyjny Komisarz Lew tańczył razem z dziećmi i funkcjonariuszami. Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego umożliwili dzieciom malowanie na sztalugach. Te punkty przyciągnęły sporo sobieszowian. Były to głównie rodziny z dziećmi, które pląsały w rytm muzyki lub szkicowały krajobraz.

Zespół Aktywności Społecznej przygotował loterię fantową, w której każdy los wygrywał. Można było także zjeść domowe wypieki przyrządzone przez działaczki ZAS-u. O plusach jazdy na rowerze opowiadał Bolesław Osipik, zapalony cyklista i rowerowy „ambasador” Jeleniej Góry.

Nie zabrakło także pokazu młodych talentów. Zagrali: Andrzej Kohyta na keyboardzie, Krzysztof Kowalski na akordeonie i Piotr Pawłowski. ZAS zorganizował także licytację dukata lokalnego. Zgromadzonych rozbawił kabaret Senior-i Ty. Na finał wystąpił Joel Bucher z recitalem piosenki francuskiej. Atrakcją festynu był pokaz tańca z ogniem. O godzinie 20 na do widzenia zagrał Lucjan Suchodolski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group