Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7306
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pozbądź się azbestu. Miasto w tym pomoże

Wtorek, 11 grudnia 2012, 7:36
Aktualizacja: 7:37
Autor: UM
Jelenia Góra przystępuje do kolejnego, trzeciego już etapu programu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest”. Program ten, pilotowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, zapewnia możliwość pozyskania do 100 proc. dotacji na zadania związane z usuwaniem azbestu, obejmujące koszt demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania takich odpadów.

Zainteresowani właściciele obiektów, przy powstawaniu których używane były wyroby z udziałem azbestu winni spełnić kilka warunków dla uzyskania tej dotacji. Po pierwsze – program nie przewiduje refinansowania kosztów działań już zrealizowanych i zakończonych, trzeba więc zgłaszać wolę usunięcia wyrobów z azbestem w obiektach, w których taka operacja nie została jeszcze przeprowadzona. Należy też posiadać środki na wykonanie nowego pokrycia dachu, czy też wykonanie elewacji (bo płyty cementowo-azbestowe były głównie używane do takich właśnie pokryć). Występujący o dotację winni także spełnić wymagania zawarte w Zarządzeniu nr 0050.680.2012.VI Prezydenta Jeleniej Góry z marca 2012 w sprawie zasad usuwania azbestu – do wglądu na stronach internetowych Miasta.

- Chcemy wesprzeć działania mające na celu usuwanie azbestu – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. - Dla ich właściwego zaplanowania prosimy, by właściciele posesji, którzy chcą tego dokonać, zgłosili pisemną deklarację podjęcia takich prac w Urzędzie Miasta w terminie do 18 stycznia 2013 r. Wszelkich informacji na ten temat udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (tel. 75-75-46-307). Informacje w tej sprawie są też na stronie internetowej http://isieko.jeleniagora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
815
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group