Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6369
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pożary w regionie jeleniogórskim

Piątek, 16 stycznia 2015, 11:13
Aktualizacja: 11:38
Autor: Mea
Do pięciu pożarów doszło wczoraj (15.01.) w Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie, Kowarach i Dąbrowicy. – Nikomu nic się nie stało – poinformował Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Paliły się dokumenty przed godz. 10.00 w pomieszczeniu biurowym znajdującym się na parterze przy ul. Kolejowej w Jeleniej Górze. – Przed dojazdem straży pożarnej osoby przebywające w budynku ugasiły pożar. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przewietrzyli obiekt. Nadpaleniu uległy meble i dokumenty. Przyczyna nie została ustalona – informował oficer prasowy.

W remontowanym pensjonacie przy ul. Moniuszki w Szklarskiej Porębie po godz. 13.00 zapalił się strop. – Podczas prac spawalniczych zapalił się strop między drugą, a trzecią kondygnacją. Pracownicy sami próbowali ugasić płomienie hydrantami wewnętrznymi i wyłączyli prąd. Po dojechaniu na miejsce straży pożarnej okazało się, że pożar rozwija się nadal w stropach – informował Andrzej Ciosk.

Strażacy wycięli część podłogi i ugasili pożar. Spaleniu uległo pół metra podłogi i stropu. W akcji, która trwała prawie dwie godziny uczestniczyło dziewięciu strażaków z Piechowic i Jeleniej Góry.

Nieco wcześniej, w pensjonacie w Szklarskiej Porębie przy ul. Piastowskiej zapaliła się sadza w kominie. – Dwie osoby same opuściły budynek. Strażacy ugasili płomienie w przewodzie kominowym i oddymili kotłownię – informował oficer prasowy.

Kolejne pożary sadzy miały miejsce po godz. 19.00 w budynku jednorodzinnym w Dąbrowicy oraz po godz. 22.00 w budynku wielorodzinnym przy ul. Bema w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group