Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7070
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożarnicy postraszyli

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 18 maja 2006, 15:05
Autor: Daria TEJO
Fot. Daria
Dwa wozy bojowe i strażacy, którzy z nich wysiedli, zaintrygowali w czwartek mieszkańców ulicy Mickiewicza oraz wypoczywających i wędkujących w okolicznym stawie.

W pobliżu nic się nie paliło. Mieszkańcy nie wiedzieli też o żadnej akcji. Na pobliskie ławeczki przychodzi tu wiele osób: mamy z maluchami w wózkach, starsi, młodsi.
– Tu nigdy nie dzieje się nic ciekawego, cisza spokój, a tu takie działania! – powiedziała nam pani Małgosia, mama kilkumiesięcznego Antosia.

Działania straży obserwowali też wędkarze. Ryba nie brała i mieli niezłe widowisko. Sami strażacy nie chcieli powiedzieć, dlaczego przyjechali nad staw.

Okazało się, że były to ćwiczenia związane z zagrożeniem ptasią grypą i łabędziami, których liczne skupisko upodobało sobie staw przy ulicy Mickiewicza. Niestety, o takich ćwiczeniach nie ostrzeżono okolicznych mieszkańców.

Przeprosił za to zastępca prezydenta miasta Józef Sarzyński. – Należało o tym ludzi powiadomić, bo w przypadku realnego zagrożenia, to bardzo ważny element całych działań – dodał J. Sarzyński.

Strażakom akcja się udała. Są zawsze gotowi do skutecznej pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~kulka 18-05-2006 16:58
dobrze , że ktos jeszcze pamieta o ptasiej grypie :-))) bo to ciagle zagrożenie.
~kamyczek 18-05-2006 17:19
dobrze ze sa takie akcje w zimie bo mieszkam kolo tego stawu znaleziono tam martwe labedzie bylo goraco !!!!!!!
~tomek.jg 18-05-2006 17:28
HAHA.Ptasia grypa i zagrożenie?! HAHA Napędzone przez media. W zeszłym roku na ptasią grypę umarło na świecie 100 osób ale za to na zwykłą grypę 10 000 osób. Ludzie, pomyślcie pierw! Ciekawe co strażacy poradzą w razie jakby zaatakowała ta "zwykła" grypa!!
~mat 18-05-2006 23:07
Dokładnie:) Jestem tego samego zdania co tomej.jg... Zobczcie ilu ludzi umiera na ZWYKŁĄ GRYPĘ!!! Czego się tak tej ptasiej grypy... Ta ptasia grypa to małe piwo w porównaniu do zwykłej grypy!!! Co za ludzie żyją na tym świecie, padło kilka ptaków to już panika... Zobaczcie ilu ludzi umarło poprzez zwyczajną grypę...
~Kaska 19-05-2006 9:53
ale takie cwiczenia sa potrzebne dobrze jest wypracowac okreslone, znane dla wszystkich standardy to dotyczy roznych dzialan mysle jednak ze za malo ludzie na te tematy wiedza nie potrafia zachowac sie w sytuacjach zagrozenia np ilu bylo gapiow przy sadzie podczas pamietnego wydarzenia, ile naprawde ludzi potrafo udzieli pierwszej pomocy podczas wypadku drogowego my wszedzie widzimy tylko sensacje sama pamietam przypadek kiedy mlodziez na wycieczce szkolnej obnosila sie ze z...łym w lesie lisem , później okazało się że zwierzę było wsciekłe reasumując więc mysle ze takie ćwiczenia są potrzebne
~jeleniogórzanin 19-05-2006 13:36
ale fajny wozik ma ta straż pożarna
~JPG 19-05-2006 20:42
Ojej trzeba było przepraszać mieszkańców, a jak Policja będzie jechać na zgłoszenie na sygnale i okarze się fałszywe to też trzeba wszystkich przepraszać, a jak Pogotowie jeździ na sygnale przez zabobrze do szpitala to też należą się przeprosiny mieszkańcom.Ludzie Oni ćwiczą dla naszego dobra ,a nie dla zabawy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group