Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pożarnicy postraszyli

Czwartek, 18 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 18 maja 2006, 15:05
Autor: Daria TEJO
Jelenia Góra: Pożarnicy postraszyli
Fot. Daria
Dwa wozy bojowe i strażacy, którzy z nich wysiedli, zaintrygowali w czwartek mieszkańców ulicy Mickiewicza oraz wypoczywających i wędkujących w okolicznym stawie.

W pobliżu nic się nie paliło. Mieszkańcy nie wiedzieli też o żadnej akcji. Na pobliskie ławeczki przychodzi tu wiele osób: mamy z maluchami w wózkach, starsi, młodsi.
– Tu nigdy nie dzieje się nic ciekawego, cisza spokój, a tu takie działania! – powiedziała nam pani Małgosia, mama kilkumiesięcznego Antosia.

Działania straży obserwowali też wędkarze. Ryba nie brała i mieli niezłe widowisko. Sami strażacy nie chcieli powiedzieć, dlaczego przyjechali nad staw.

Okazało się, że były to ćwiczenia związane z zagrożeniem ptasią grypą i łabędziami, których liczne skupisko upodobało sobie staw przy ulicy Mickiewicza. Niestety, o takich ćwiczeniach nie ostrzeżono okolicznych mieszkańców.

Przeprosił za to zastępca prezydenta miasta Józef Sarzyński. – Należało o tym ludzi powiadomić, bo w przypadku realnego zagrożenia, to bardzo ważny element całych działań – dodał J. Sarzyński.

Strażakom akcja się udała. Są zawsze gotowi do skutecznej pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group