Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7981
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pożar w Siedlęcinie. Szesnaście osób ewakuowanych

Czwartek, 23 października 2014, 10:14
Aktualizacja: 10:31
Autor: 112
Przybudówka wielorodzinnego budynku stanęła w ogniu dzisiaj (23.10) w nocy ok. godziny 1.50. Gęsty dym i ogień wydobywający się z budynku zauważyli policjanci Komisariatu Policji w Karpaczu, pełniący służbę patrolową w Ściegnach, którzy wezwali straż pożarną i po obudzeniu mieszkańców, rozpoczęli ich ewakuację. Nikomu nic się nie stało.

Ogień pojawił się w niezamieszkałej przybudówce budynku wielorodzinnego w Ścięgnach, gdzie mieszkańcy składowali węgiel i drewno.

W budynku, do którego przylegały palące się pomieszczenia gospodarcze, mieszka siedem rodzin i jest biblioteka gminna. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów oraz straży pożarnej, nikt nie ucierpiał i nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

- Policjanci ewakuowali 16 osób, w tym czworo dzieci. Na szczęście, nikt z ewakuowanych przez funkcjonariuszy mieszkańców nie doznał obrażeń i nie potrzebował pomocy lekarskiej – informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Pożar gasiło sześć zastępów straży pożarnej z okolicznych miejscowości. Po ugaszeniu pożaru lokatorzy wrócili do swoich mieszkań. - Na miejscu zdarzenia zostaną wykonane oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, który wypowie się co do przyczyn powstania ognia. Obecnie policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia – dodaje podinsp. M. Gorzelak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group