Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7226
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożar w mieście pod Szrenicą

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 grudnia 2008, 17:47
Aktualizacja: 17:57
Autor: Ania
Opuszczony budynek po szkole podstawowej przy ulicy Gimnazjalnej w Szklarskiej Porębie palił się dzisiaj w nocy. Często przebywali w nim bezdomni, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Nie wiadomo jednak, czy to oni zaprószyli ogień i co było przyczyną wybuchu pożaru. W tej sprawie policja prowadzi dochodzenie.

Nie był to groźny pożar, ale ze względu na wielkość budynku strażacy musieli podjąć działania związane z przeszukaniem obiektu i ustaleniem czy w momencie wybuchu pożaru nikt w nim nie przebywał.

– Nikomu nic się nie stało, ale budynek przeszukiwaliśmy dwa razy, w trakcie pożaru i po jego wygaszeniu. Na szczęście nikomu nic się nie stało i strażakom udało się opanować pożar – powiedział Andrzej Ciosk, dowódca grupy operacyjnej komendanta miejskiego Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~antonio 22-12-2008 19:25
no i wreszcie można kupić plac bez konserwatora zabytków ,ciekawe kto teraz to kupi i będzie wiadomo kto zlecił spalenie takie to proste ale co tam kolejny wałem .hm jak to było made in poland!!!!
~Matyas 22-12-2008 22:28
No jasne wcale nie poważny zwłaszcza że cały czas w trakcie gaszenia pożaru wiał bardzo mocny wiatr...a właściciele pensjonatów znajdujących się obok płonącej szkoły całą noc obawiali się czy przypadkiem ogień nie przejdzie na ich budynki...ale podziękowania należą się OSP w Szklarski Porębie.Po przyjechaniu na miejsce naszej dzielnej straży...nasi strażacy szukali bardzo długo hydrantu.Po odnalezieniu hydrantu dzielnie podłączyli wąż strażacki,lecz okazało się że w owym hydrancie brak wody.Gdyby nie straż z Jeleniej Góry to mieszkańcy mogli by nie oglądać budynek dawnej szkoły lecz jego fundamenty.Gratuluje naszym dzielnym chłopcom !!!!
~Mieszkaniec 23-12-2008 12:21
Wygląda na to, że to strażacy ze Szklarskiej Poręby są winni, że w hydrantach nie było wody???!!!. Ten co wypisuje takie farmazony to chyba w mózgu ma wodę z tych hydrantów!!!!!. szkoda, że nie zpiszesz sie do Straży i wylejesz chociaż raz tyle potu co Oni. Pozdrawiam "inteligentnego" Matysa.
~!!!!! 23-12-2008 14:51
Matys to pewnie ten "dzielny" obserwator z telefonem komórkowym, którego największym wysiłkiem i bohaterstwem było robienie zdjęć telefonem z bezpiecznej odległości. za to komentować potrafi najlepiej!!!!!!!! Szukaj dalej atrakcji i dalej obrażaj innych matole!!!!!
~paklum♣ ҉ 23-12-2008 21:02
A kto odpowiada za stan hydrantów: Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej właściciel, zarządca lub użytkownik powinien: wyposażyć obiekt w sprzęt i urządzenia przeciwpożarowe, zapewnić ich właściwy stan techniczny oraz dostęp do nich; przygotować obiekt do prowadzenia akcji ratowniczej, w tym ZAPEWNIĆ MIEJSCA POBORU WODY DO GASZENIA. Zatem to nie strażacy ze Szklarskiej Poręby za to odpowiadają, lecz ten kto jest oObecnym właścicielem budynku po opuszczonej szkole. Może to Matyas?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group