Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5855
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pożar w Hotelu Europa – 58 osób ewakuowano

Poniedziałek, 26 grudnia 2016, 7:42
Aktualizacja: Wtorek, 27 grudnia 2016, 7:25
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Pożar w Hotelu Europa – 58 osób ewakuowano
Fot. Robert Czepielewski
Dzisiaj (26.12) tuż po godzinie 4.00 poprzez system monitoringu pożarowego oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze odebrał sygnał o możliwości powstania pożaru w budynku jeleniogórskiego Hotelu Europa. Chwilę później informacja ta została potwierdzona, przez pracownika hotelu.

- Dyżurny zadysponował 22 ratowników na miejsce zdarzenia – powiedział, dowódca grupy operacyjnej KM PSP w Jeleniej Górze.

Po przyjeździe na miejsce strażacy stwierdzili pożar na korytarzu drugiej kondygnacji budynku.

- Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody do palącego się pomieszczenia, zabezpieczenia miejsca zdarzenia i ewakuacji osób poszkodowanych. Sam pożar nie był duży, natomiast powstało bardzo duże zadymienie, które ograniczało ewakuację ludzi klatkami schodowymi, do tego pojawiły się problemy z nawiązaniem komunikacji z niektórymi obcokrajowcami przebywającymi w hotelu – poinformował st. aspirant Krzysztof Zakrzewski.

- Mieszkamy w hotelu na trzecim piętrze, obudził nas syn, który zapukał do drzwi krzycząc, że się pali i żebyśmy uciekali. Pokój i piętro opuszczaliśmy po omacku, bo takie było zadymienie – relacjonował pan Jacek gość hotelu (nazwisko do wiadomości redakcji).

Pan Jacek miał sporo uwag do obsługi hotelu, że ta nie informowała śpiących ludzi o zagrożeniu. – Nie działały nawet telefony w pokojach, pan na parkingu nie chciał nam otworzyć bramy, zrobił to dopiero po ostrej wymianie zdań. Człowiek nawet nie wiedział, że się hotel pali. Jest jeszcze jeden problem - ustawione pachołki blokujące wjazd wozom strażackim. Gdy przyjechaliśmy tu i zobaczyłem te pachołki betonowe i metalowe, to powiedziałem, że w razie zagrożenia będą stanowić problem – dodał rozemocjonowany pan Jacek.

- Do nas informacje o wyłączonych telefonach w hotelu nie dotarły – powiedział st. aspirant Krzysztof Zakrzewski. – Natomiast z naszej strony bardzo chwalimy sobie współpracę z obsługą. Otrzymaliśmy konkretne informacje o liczbie osób znajdujących się w hotelu, czy też znajdujących się na każdej kondygnacji. Jeżeli chodzi o dojazd, to rzeczywiście jest utrudniony przez pachołki ograniczające wjazd na ulicę 1 Maja.

Strażacy ewakuowali z hotelu 58 osób, dla których zostały podstawione dwa autobusy komunikacji miejskiej, żeby goście hotelowi mieli gdzie w cieple zaczekać do końca akcji.

Filmy: Straż Miejska w Jeleniej Górze:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group