Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3678
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pożar stodoły w Małej Kamienicy i sadzy w Jeleniej Górze

Niedziela, 18 grudnia 2016, 12:42
Aktualizacja: 12:53
Autor: Robert Czepielewski
Region: Pożar stodoły w Małej Kamienicy i sadzy w Jeleniej Górze
Fot. Archiwum
Dzisiaj (18.12) do godziny 11. 00 jeleniogórscy strażacy dwukrotnie wyjeżdżali na akcje gaśnicze. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło pożaru stodoły we wsi Mała Kamienica. Drugie – palącej się sadzy w przewodzie kominowym w budynku przy ulicy Hallerczyków w Jeleniej Górze.

Do jej gaszenia stodoły w Małej Kamienicy zostało zadysponowanych osiem zastępów ratowników, w sumie w akcji gaszenia budynku uczestniczyło 45 strażaków. W momencie przybycia pierwszych zastępów, ogień objął już cały budynek. Stodoła spłonęła doszczętnie. Strażacy dogasili pogorzelisko, które następnie zostało przeszukane, gdyż istniało prawdopodobieństwo przebywania w nim ludzi. Na szczęście nie było ofiar.

Natomiast na ulicę Hallerczyków został skierowany zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2, który ugasił palącą się sadzę nie pozwalając na rozwinięcie się pożaru.

Paląca się sadza w przewodach kominowych jest bardzo częstą przyczyną wyjazdów do akcji gaśniczych jeleniogórskich strażaków. Warto przypomnieć, że obowiązek czyszczenia przewodów kominowych spada na zarządcę budynku lub jego właściciela, a reguluje to Art. 62 1. Prawa Budowlanego mówiący o tym, że obiekty budynki powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli okresowej co najmniej raz w roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group