Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8901
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pożar przez ... zapomnienie

Piątek, 18 września 2009, 18:29
Aktualizacja: 18:43
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pożar przez ... zapomnienie
Fot. Angela
Zostawiła obiad na gazie i wyszła z psem na działkę, niemal nie doprowadzając do pożaru bloku przy ulicy Różyckiego 10 – mowa o starszej lokatorce z szóstego piętra, która najprawdopodobniej zapomniała wyłączyć gazówkę, na której stały garnki z obiadem. Strażacy ostrzegają, że takie zapomnienie może zakończyć się tragedią.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 15.00. Strażaków zaalarmowali lokatorzy, którzy zauważyli wydobywający się dym z okien mieszkania.

- Otrzymaliśmy wezwanie do pożaru mieszkania na szóstym piętrze dziesięciopiętrowego budynku. Po przyjechaniu na miejsce okazało się, że na klatce schodowej i z okna wydobywa się dym. Po rozpoznaniu weszliśmy do mieszkania. W kuchni na włączonym gazie lokator pozostawił garnki z jedzeniem - asp. szt. Tadeusz Rybka, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Jeleniej Górze.

Na miejsce standardowo, jak do każdego pożaru wysokiego budynku, zostały wysłane trzy pojazdy: samochód gaśniczy, podnośnik i samochód z trzydziestometrową drabiną. W związku z tym, że lokatorki nie było w mieszkaniu, strażacy do wewnątrz próbowali się jednocześnie dostać przez balkon za pomocą drabiny oraz wyważając drzwi. Do powrotu właściciela, mieszkanie zostanie zabezpieczone przez policję. Jak mówią strażacy, w tym przypadku na szczęście nic się poważnego nie stało. To zdarzenie powinno jednak posłużyć za przestrogę dla innych.

- Przed wyjściem z mieszkania zawsze należy dokładnie sprawdzać czy wszystkie palniki gazowe zostały wyłączone – mówi asp. szt. Tadeusz Rybka. Zazwyczaj lokatorzy o wyłączeniu prądu czy gazu pamiętają przed dłuższymi wyjazdami. Na co dzień, zapominają o tym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group