Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 9919
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Pożądanie w cieniu pokrywki Teatru 55

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 6:12
Aktualizacja: Środa, 10 kwietnia 2019, 10:58
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: Pożądanie w cieniu pokrywki Teatru 55
Fot. Tomasz Raczyński
Komplet na widowni i salwy śmiechu – tak pokrótce można opisać sobotnią (6.04) premierę „Teatru 55” w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach. Po raz pierwszy od dziesiątek lat mieszkańcy miasta nad Jedlicą mieli okazję zobaczyć na deskach sali widowiskowej spektakl wystawiany przez kowarzan.
Z informacji, które posiadamy ostatnia premiera Amatorskiego Teatru Dorosłych Kowarzan miała miejsce 1955 roku była to sztuka pod tytułem „Imieniny Pana Dyrektora” wystawiona przez zespół Zakładowego Domu Kultury. Mieliśmy teatry dziecięce i młodzieżowe, ale to jest nowa inicjatywa. Mam nadzieje, że będzie tak samo stała, jak nasza Kowarska Orkiestra Rozrywkowa czy Kino za Rogiem, że będzie to następny produkt lokalny, którym będziemy się mogli szczycić i być z niego dumni – mówił ze sceny na chwilę przed rozpoczęciem spektaklu Dariusz Kaliński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Pierwsza sztuka wystawiona przez Teatr 55 to „Pożądanie w cieniu pokrywki” Jacka Getnera w reżyserii Agnieszki Jakubik i brawurowym wykonaniu trójki aktorów-amatorów: Danuty Bunij, Bogumiły Donhefner i Gracjana Kancerka.

Myślę, że miasto potrzebowało tego tekstu, to przedstawienie ma charakter misyjny i edukacyjny, ale przede wszystkim chodziło nam o to, żeby ludzie się dobrze bawili i to się chyba udało – opowiadała o wyborze tekstu Jacka Getnera, Agnieszka Jakubik, reżyserka spektaklu.
Dzisiejsza premiera to dobry początek, chwilę po spektaklu rozmawiałam z kilkoma osobami, które chcą się przyłączyć do naszego teatru. Myślimy już o następnej sztuce – dodała reżyserka.

Zainteresowanie spektaklem było znacznie większe, niż pojemność sali. Dlatego organizatorzy zaplanowali kolej pokaz „Pożądanie w cieniu pokrywki” w sobotę (13.04) o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach. Bilety są jeszcze dostępne.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
23
Pozostanę na miejscu
57%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
43%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Karkonosze
Szykują się inwestycje na Śnieżce
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group