• Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
  • Godz. 6:33
  • Imieniny: Kai, Łukasza, Leonii, Sotera
  • Czytających: 1226
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pożądanie w cieniu pokrywki Teatru 55

Wiadomości: Kowary
Wtorek, 9 kwietnia 2019, 6:12
Aktualizacja: Środa, 10 kwietnia 2019, 10:58
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Tomasz Raczyński
Komplet na widowni i salwy śmiechu – tak pokrótce można opisać sobotnią (6.04) premierę „Teatru 55” w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach. Po raz pierwszy od dziesiątek lat mieszkańcy miasta nad Jedlicą mieli okazję zobaczyć na deskach sali widowiskowej spektakl wystawiany przez kowarzan.
Z informacji, które posiadamy ostatnia premiera Amatorskiego Teatru Dorosłych Kowarzan miała miejsce 1955 roku była to sztuka pod tytułem „Imieniny Pana Dyrektora” wystawiona przez zespół Zakładowego Domu Kultury. Mieliśmy teatry dziecięce i młodzieżowe, ale to jest nowa inicjatywa. Mam nadzieje, że będzie tak samo stała, jak nasza Kowarska Orkiestra Rozrywkowa czy Kino za Rogiem, że będzie to następny produkt lokalny, którym będziemy się mogli szczycić i być z niego dumni – mówił ze sceny na chwilę przed rozpoczęciem spektaklu Dariusz Kaliński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Pierwsza sztuka wystawiona przez Teatr 55 to „Pożądanie w cieniu pokrywki” Jacka Getnera w reżyserii Agnieszki Jakubik i brawurowym wykonaniu trójki aktorów-amatorów: Danuty Bunij, Bogumiły Donhefner i Gracjana Kancerka.

Myślę, że miasto potrzebowało tego tekstu, to przedstawienie ma charakter misyjny i edukacyjny, ale przede wszystkim chodziło nam o to, żeby ludzie się dobrze bawili i to się chyba udało – opowiadała o wyborze tekstu Jacka Getnera, Agnieszka Jakubik, reżyserka spektaklu.
Dzisiejsza premiera to dobry początek, chwilę po spektaklu rozmawiałam z kilkoma osobami, które chcą się przyłączyć do naszego teatru. Myślimy już o następnej sztuce – dodała reżyserka.

Zainteresowanie spektaklem było znacznie większe, niż pojemność sali. Dlatego organizatorzy zaplanowali kolej pokaz „Pożądanie w cieniu pokrywki” w sobotę (13.04) o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach. Bilety są jeszcze dostępne.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~klo 9-04-2019 13:52
Co za reżyser ! W końcu do roboty się zabrał ale nic z tego dobrego nie wyszło! Padaka. Proponuje zmienić reżysera!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
312
Tak
68%
Nie
29%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group