Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7928
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powstanie wózkostrada?

Piątek, 21 lutego 2020, 6:00
Aktualizacja: Sobota, 22 lutego 2020, 6:09
Autor: WAC
Powiat: Powstanie wózkostrada?
Fot. Starostwo Powiatowe
Ruszyły prace nad przygotowaniem projektu "Karkonoska Wózkostrada", którego celem jest stworzenie przyjaznych i pozbawione barier architektonicznych tras – ścieżek „wózkowo–spacerowych”.

"Karkonoska Wózkostrada" to projekt inspirowany przez stowarzyszenia i organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych. W jego ramach miałyby powstać przyjazne, równe, pozbawione barier architektonicznych trasy - ścieżki „wózkowo-spacerowe” wsparte małą architekturą w postaci zadaszonych, drewnianych wiat „postojowych”. To również projekt lokalny adresowany do mieszkańców regionu oraz turystów z całej Polski. Stworzenie infrastruktury turystycznej przystosowanej dla osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się wózkach inwalidzkich ma być impulsem rozwojowym bazy turystycznej z miejscami pobytowymi dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Docelowo projektem miałyby zostać objęte gminy: Karpacz, Mysłakowice, Podgórzyn i Kowary. Pierwszym akcentem przygotowań do jego realizacji było spotkanie do jakiego doszło kilka dni temu w Starostwie Powiatowym z udziałem starosty Krzysztofa Wiśniewskiego, sekretarz powiatu Ewy Lijewskiej-Małachowskiej oraz radnego gminy Podgórzyn Edwarda Wacha.

Z inicjatywy Starosty Jeleniogórskiego w najbliższym czasie odbędzie się kolejne spotkanie w tej sprawie z udziałem wójtów i burmistrzów z czterech sąsiadujących ze sobą gmin: Podgórzyn, Karpacz, Kowary i Mysłakowice.

Twoja reakcja na artykuł?

31
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
2
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group