Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6120
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Powstanie nowoczesny stadion pod Śnieżką

Czwartek, 3 października 2013, 9:05
Aktualizacja: 9:07
Autor: Mea
Karpacz: Powstanie nowoczesny stadion pod Śnieżką
Fot. UM Karpacz
Kilka milionów złotych będzie kosztować budowa Górskiego Centrum Piłkarskiego w Karpaczu, spełniającego wymogi UEFA. – Powstanie tu pełnowymiarowe, całoroczne boisko do piłki nożnej z zadaszeniem, płyta do piłki halowej, parking podziemny na 160 samochodów, baza noclegowa na 160 osób, spa, sale odnowy biologicznej oraz zaplecze konferencyjne – poinformował Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz Karpacza.

Przetarg na dzierżawę Stadionu Miejskiego został już rozstrzygnięty. Ofertę, jako jedyna firma, złożyła Cortina Di Karpacz z siedzibą w Warszawie.

- Komisji przetargowej spodobała się koncepcja programowo-przestrzenna zagospodarowania terenu stadionu w Karpaczu. Budowa centrum ma rozpocząć się wiosną przyszłego roku i zakończyć w ciągu trzech lat. Na podpisanie umowy z tą firmą mamy jeszcze kilkanaście dni, podczas których będziemy negocjować warunki - mówił Ryszard Rzepczyński

- Jak na razie stadion ma być udostępniany dwa razy w roku za darmo na imprezy miejskie oraz na dobrych warunkach w pozostałe dni. Z kompleksu sportowego będą mogły korzystać dzieci i młodzież. Dzierżawa zaplanowana jest na 30 lat, a jej miesięczny koszt wyniesie 7 tys. zł. do Urzędu Miasta będzie też wpływać podatek od nieruchomości i budowy. Ponadto firma planuje budowę w okolicy Osiedla Skalnego sześciu otwartych boisk do piłki nożnej – dodał.

Inwestor chce organizować tu obozy treningowe i szkoleniowe na potrzeby Polskiego Związku Piłki Nożnej, Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, Niemieckiej Federacji Piłki Nożnej, Czeskiego Związku Piłki Nożnej oraz polskich klubów piłkarskich. Ponadto zaplonowanych jest wiele imprez masowych o sportowym i kulturalnym charakterze.

- Płyta starego stadionu nie była w dobrym stanie i nie nadawała się już do zajęć sportowych dla uczniów. Dlatego podczas budowy nowego stadionu edukacja sportowa zarówno dzieci, jak i młodzieży nie ulegnie zmianom, ponieważ szkoła podstawowa i gimnazjum oraz liceum posiadają swoje hale sportowe i otwarte boiska wielofunkcyjne. Ponadto boisko do piłki nożnej znajduje się w Osiedlu Skalnym.

- Warto jednak dodać, że planujemy budowę boiska do piłki koszykowej nieopodal znanego Młynka Miłości w Karpaczu – zaznaczył wiceburmistrz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group