Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5660
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powstanie Młodzieżowa Rada Miejska

Czwartek, 1 października 2020, 12:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Powstanie Młodzieżowa Rada Miejska
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (30.09) podczas sesji w trybie korespondencyjnym, radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry jednogłośnie opowiedzieli się za reaktywacją Młodzieżowej Rady Miejskiej. Tego typu ciało doradcze ostatni raz funkcjonowało w naszym mieście w latach 2012-2014.
Uznaliśmy, że jest to świetny pomysł. Mieliśmy już w marcu rozmawiać z młodzieżą z jeleniogórskich szkół, ale covid pokrzyżował nasze plany. W tzw. międzyczasie zgłosiły się do nas różne młodzieżówki (Lewicy, Młodych dla Wolności, Młodych Demokratów) - mieliśmy z nimi spotkanie i zaczęliśmy opracowywać Statut Młodzieżowej Rady Miejskiej - powiedziała Aneta Kolendo, przewodnicząca Komisji Sportu i Młodzieży Rady Miejskiej.

Młodzież ma działać społecznie i mieć głos doradczy, który ich starsi odpowiednicy - deklarują brać pod uwagę przy wiążących decyzjach.

Wierzę w młodzież i nie obawiam się, że nie będę mieli świetnych pomysłów, a my jako Rada Miejska - będziemy ich wspierać i w miarę możliwości realizować ich pomysły na życie miasta - dodała A. Kolendo.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej ma się rozpocząć 1 stycznia 2021 roku i trwać 2 lata. Nie określono liczby członków - szkoły, które mają powyżej 300 uczniów uzyskają 2 mandaty, a poniżej 300 - 1. Do MRM będą mogli kandydować uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz uczelni wyższych.

Będzie wyznaczony opiekun ze strony Rady Miejskiej, który będzie synchronizował ich pracę. Młodzi ludzie są częścią naszego społeczeństwa i miło nam będzie z nimi współpracować - powiedziała Bożena Wachowicz-Makieła, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej.

Jeszcze w tym roku, w szkołach mają się odbyć wybory do nowej Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

18
56%
Cieszy
6
19%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group