Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8080
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Powstanie hotel z aquaparkiem w Szklarskiej Porębie

Wtorek, 23 kwietnia 2013, 7:23
Aktualizacja: Środa, 24 kwietnia 2013, 8:30
Autor: Mea
Ponad 100 mln zł będzie kosztowała budowa hotelu z aquaparkiem, trasami narciarskimi i wyciągiem oraz sportowym kompleksem wielofunkcyjnym, który ma powstać na siedmiohektarowym terenie przy ul. Armii Krajowej w Szklarskiej Porębie.

– Widzimy duży potencjał w tej turystycznej miejscowości, tym bardziej, że ma być rozbudowana baza narciarska na Polanie Jakuszyckiej – powiedział Jan Wróblewski, prezes firmy Zdrojowa Invest, która jest inwestorem.
Teren przy ul. Armii Krajowej został kupiony za ponad 4 mln zł. Obecnie architekci tworzą różne koncepcje jego zagospodarowania.

– Planujemy, że już w przyszłym roku ruszą prace budowlane, które mają zakończyć się do 2016 r. Obiekt będzie miał pokoje cztero- i pięciogwiazdkowe. Najpierw otworzymy obiekt z 250 pokojami i apartamentami, który później będzie rozbudowywany. Początkowo pracę znajdzie u nas ok. 150 osób, a gdy już zakończymy inwestycję będzie łącznie ok. 250 miejsc pracy – podkreślił Jan Wróblewski.

Przy hotelu ma być pierwszy w Szklarskiej Porębie aquapark z basenem o wymiarach olimpijskich, zjeżdżalniami, saunami, grotami solnymi, jacuzzi itp. – Obok obiektu hotelarskiego wybudujemy wyciąg i dwie trasy zjazdowe, jedną prostą, drugą przełajową przez las. Warto podkreślić, że w tym miejscu znajdował się niegdyś wyciąg i nartostrada – mówił prezes.

Planowana jest też budowa kortów tenisowych, parku linowego oraz terenu do paintballa. Wielofunkcyjny kompleks będzie dostępny nie tylko dla gości hotelowych, ale również dla mieszkańców Szklarskiej Poręby i turystów.

- Wiemy, że Szklarska Poręba ma duże możliwości, ponieważ mamy tu już Hotel Cristal Resort z 60. pokojami i apartamentami, do którego przyjeżdża wielu gości. Dlatego dalej chcemy właśnie tu inwestować – zaznaczył Jan Wróblewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group