Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6926
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powstanie Castorama, ale jeszcze nie teraz

Wtorek, 19 lutego 2008, 10:10
Aktualizacja: Środa, 20 lutego 2008, 7:28
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Powstanie Castorama, ale jeszcze nie teraz
Będzie "San Francisco", na razie jest gorzej niż ściernisko. Na terenie, gdzie ma wyrosnąć pawilon Castoramy, można zastać resztki koczowiska bezdomnych oraz pozostałości po "świętowaniu".
Fot. TEJO
Szefowie Castoramy uzyskali decyzję o warunkach zabudowy, ale do powstania marketu jeszcze daleka droga. Inwestor musi spełnić ogrom formalności.

Market ma powstać na skrzyżowaniu przy ul. Jana Pawła II i Grunwaldzkiej. Według planu, obiekt będzie miał 8200 metrów kwadratowych powierzchni, ma zatrudniać ok. 130 osób. Przed sklepem powstanie parking na blisko 300 samochodów.

Miasto wydało już decyzję o warunkach zabudowy. Będzie to pierwszy hipermarket z branży budowlanej w naszym mieście. Otwarcie nastąpi jednak nieprędko.
– Zgodnie z procedurą, szefowie Castoramy powinni teraz uzyskać pozywytne opinie rady miejskiej oraz sejmiku województwa – mówi Magda Kwasiuk, p.o. naczelnika Wydziału Urbanistyki, Architektury i Budownictwa UM w Jeleniej Górze. – Dopiero po tym mogą wystąpić do prezydenta o zgodę na budowę sklepu wielkopowierzchniowego.

To wynika z tzw. ustawy lepperowskiej o sklepach wielkopowierzchniowych. Nieoficjalnie mówi się jednak, że ma ona być uchylona. W Sejmie przygotowywany jest projekt innej ustawy o sklepach wielkopowierzchniowych.
Niewykluczone więc, że szefowie Castoramy zagrają na zwłokę i poczekają na zmianę prawa, by uniknąć tych formalności. Tym bardziej, że nie ma wcale pewności, że radni zgodzą się na budowę sklepu w tym miejscu.

Ale to i tak nie koniec. Zanim na świecącym pustką placu zostaną wbite pierwsze łopaty, inwestor musi uzyskać zgodę marszałka na zbliżenie się do wału przeciwpowodziowego, który przebiega na terenie, na którym ma powstać sklep. Dopiero po tym może ubiegać się o zgodę na budowę.

Szefowie Castoramy w ubiegłym roku zapowiadali, że sama budowa potrwa cztery miesiące. Spełnienie formalności może jednak potrwać znacznie dłużej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group