Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 4475
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powstała Jeleniogórska Rada Seniorów. Pomysłów do działań jej nie brakuje

Poniedziałek, 15 października 2012, 13:20
Aktualizacja: 15:05
Autor: Angela/UM
W piątek (12.10) w jeleniogórskim Ratuszu odbyło się pierwsze spotkanie inaugurujące działalność Jeleniogórskiej Rady Seniorów. Przedstawiciele Rady spotkali się z Prezydentem Jeleniej Góry, Marcinem Zawiłą.

Obecnie Rada Seniorów liczy piętnaście osób. W skład wchodzą przedstawiciele służby zdrowia, ośrodków kultury, mediów, stowarzyszeń, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ekonomiści, Związku Nauczycielstwa Polskiego, byli szefowie dużych firm i inni, w tym: Jan Smolira, Danuta Sadownik, Stanisława Ciechanowska, Maria Suchecka, Alicja Stelmach, Stanisław Dziedzic, Wiesława Kozłowska, Teresa Adamowicz, Janina Peikert, Janina Grzywna, Lech Slipko, Rajmund Jahołkowski, dr Maria Gil-Lubaszka, Sabina Tomaszewska i Mieczysław Kapuściński.

- Do końca listopada br. ma zostać wybrane prezydium Jeleniogórskiej Rady Seniorów: przewodniczący, zastępca i sekretarz. Po tych wyborach ustalimy szczegółowy plan działania i przystąpimy do jego realizacji – mówi Stanisław Dziedzic, wybrany na marszałka seniorów, którzy będzie nadzorował wybory w Radzie Seniorów.

Podczas piątkowego spotkania prezydent Marcin Zawiła wręczył członkom społecznej rady powołania i ogólny program działań.

– To było tylko jedno wydarzenie z całego cyklu – powiedział prezydent Marcin Zawiła. – Jeleniogórscy seniorzy przygotowali u schyłku tygodnia całą gamę przedsięwzięć dowodzących nie tylko żywotności tej grupy mieszkańców, ale ich wielkiego zainteresowania sprawami Miasta. Jestem pod wrażeniem rozmachu i skali poczynań, bo kiedy podsumujemy i działalność artystyczną seniorów, łącznie z kabaretem, działalność edukacyjną i samokształceniową (Uniwersytet III Wieku i n.), to można stwierdzić, że ludzie którzy powoli wchodzą w strefę wieku emerytalnego, albo już od co najmniej kilku lat pozostają na emeryturze, są coraz bardziej wyraziści w krajobrazie Jeleniej Góry – dodał M. Zawiła.

Według GUS blisko 20 tys. jeleniogórzan ma dziś 60 lat i więcej. Z miejskich informacji wynika także że liczebność grupki stulatków, wprawdzie powoli, ale z roku na rok się zwiększa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
500
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group