Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5399
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powstał Karkonoski Klub Seniora i Wolontariusza

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 lipca 2015, 7:19
Aktualizacja: 7:20
Autor: KSON
Fot. Archiwum KSON
W siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze od czerwca rozpoczął działalność Karkonoski Klubu Seniora i Wolontariusza. Jego organizatorem jest Ryszard Bilski, postać związana z miastem od kilkudziesięciu lat, kapitan żeglugi wielkiej, wspaniały gawędziarz i organizator a nade wszystko człowiek otwarty na nowości, inicjatywy i pomysły.

Klub Seniora i Wolontariusza jest organizacją pozarządową działającą na zasadzie wolontariatu dla pożytku publicznego. Jego celem jest prowadzenie działalności na rzecz wszystkich seniorów – zarówno członków organizacji tworzących Sejmik , jak i osób nie zrzeszonych w żadnej organizacji.

Obecnie prowadzone są kursy i warsztaty komputerowe, kursy językowe, wycieczki krajoznawcze po okolicy bliższej i dalszej. Są wyjazdy do opery i teatru.

Do dyspozycji zainteresowanych seniorów i osób niepełnosprawnych pozostają specjaliści, którzy udzielają bezpłatnych porad w zakresie: problematyki społeczno-zawodowej, prawa, psychologii i psychoterapii, pośrednictwa pracy z możliwością korzystania z ofert pracy. Można skorzystać z pomocy Społecznego Rzecznika Osób Niepełnosprawnych i Pacjentów Ziemi Jeleniogórskiej, a także mediatora sądowego i asystenta rodziny.

Koordynator Karkonoskiego Klubu Seniora i Wolontariusza pełni dyżury w każdy wtorek i czwartek od godz. 10.00 do 16.00 w siedzibie KSON, przy ul. Osiedle Robotnicze 47 a. W pozostałe dni wszelkich informacji udziela sekretariat KSON pod numerem telefonu 75 75 24 254 lub 75 75 23 183.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~gluś 2-07-2015 9:55
o ile sobie przypominam wiele organizacji zrzeszających seniorów i niepełnosprawnych także o zasięgu ogólnopolskim kierowało do urzędu protesty, by społeczny rzecznik występował w ich imieniu, to dlaczego posługujecie się państwo tytułem ziemi jeleniogórskiej? organizacji i sympatyków kson OK ale ziemi jeleniogórskiej to chyba już przesada
~czytelniaa 2-07-2015 11:48
Ja czekam na sprawozdanie tej organizacji głównej aby zobaczyć ile publicznych pieniedzy poszło na wynagrodzenia z tytułu umów cywilnoprawnych za 2014 r. Pozdrawiamm.
~do czytelniaa 2-07-2015 14:24
sam prezes kson informował że budżet w tym jakim zarządza to 2mln zł dziwne że osoba tak niepełnosprawna nie obawia się czy aby wie zawsze co podpisuje czy czasami nie grasują "lecące żurawie"
~fifianka 3-07-2015 8:09
jestem wolontariuszką od paru lat czy w związku z tym mam?mogę się zapisać do tego klubu? i co mi przysługuje? co ja z tego będe miała? bo nie bardzo rozumiem co to za klub wolontariusza...????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group