Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 8054
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powstał Karkonoski Klub Seniora i Wolontariusza

Czwartek, 2 lipca 2015, 7:19
Aktualizacja: 7:20
Autor: KSON
Jelenia Góra: Powstał Karkonoski Klub Seniora i Wolontariusza
Fot. Archiwum KSON
W siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze od czerwca rozpoczął działalność Karkonoski Klubu Seniora i Wolontariusza. Jego organizatorem jest Ryszard Bilski, postać związana z miastem od kilkudziesięciu lat, kapitan żeglugi wielkiej, wspaniały gawędziarz i organizator a nade wszystko człowiek otwarty na nowości, inicjatywy i pomysły.

Klub Seniora i Wolontariusza jest organizacją pozarządową działającą na zasadzie wolontariatu dla pożytku publicznego. Jego celem jest prowadzenie działalności na rzecz wszystkich seniorów – zarówno członków organizacji tworzących Sejmik , jak i osób nie zrzeszonych w żadnej organizacji.

Obecnie prowadzone są kursy i warsztaty komputerowe, kursy językowe, wycieczki krajoznawcze po okolicy bliższej i dalszej. Są wyjazdy do opery i teatru.

Do dyspozycji zainteresowanych seniorów i osób niepełnosprawnych pozostają specjaliści, którzy udzielają bezpłatnych porad w zakresie: problematyki społeczno-zawodowej, prawa, psychologii i psychoterapii, pośrednictwa pracy z możliwością korzystania z ofert pracy. Można skorzystać z pomocy Społecznego Rzecznika Osób Niepełnosprawnych i Pacjentów Ziemi Jeleniogórskiej, a także mediatora sądowego i asystenta rodziny.

Koordynator Karkonoskiego Klubu Seniora i Wolontariusza pełni dyżury w każdy wtorek i czwartek od godz. 10.00 do 16.00 w siedzibie KSON, przy ul. Osiedle Robotnicze 47 a. W pozostałe dni wszelkich informacji udziela sekretariat KSON pod numerem telefonu 75 75 24 254 lub 75 75 23 183.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group