Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9218
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strużnica: Powstaje parking

Niedziela, 8 sierpnia 2021, 7:05
Autor: WAC
Strużnica: Powstaje parking
Fot. UG Mysłakowice
Od kilku dni w Strużnicy trwają intensywne prace przy zagospodarowaniu placu znajdującego się w pobliżu węzła szlaków wiodących na jedną z największych atrakcji Rudaw Janowickich - Starościńskie Skały.

W ramach inwestycji realizowanej przez Urząd Gminy w Mysłakowicach w tym miejscu powstanie 24 stanowisk parkingowych wyłożonych kostką betonową, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej. W strefie zielonej zaplanowano ławki i stoliki piknikowe. Parking oświetlony będzie dwoma lampami zawieszonymi na istniejącym słupie energetycznym. Dodatkowo turystów o najpopularniejszych atrakcjach okolicy będzie informować tablica ze zdjęciami i mapą lokalizacyjną.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Inżynieria Lądowa Interko Krzysztof Kozłowski z Kamiennej Góry oraz Usługi Remontowo – Budowlane Robert Chwalana z Bolkowa. Koszt prac to 178 tysięcy złotych.

Jest to kolejne zadanie realizowane przez gminę w ramach poprawy infrastruktury drogowej i turystycznej na naszym terenie – mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Mamy nadzieję, że nowa inwestycja znacząco polepszy bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, którzy dotychczas parkowali w pasie drogi powiatowej.

Twoja reakcja na artykuł?

36
77%
Cieszy
3
6%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
6%
Złości
4
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
995
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group