Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2753
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powstaje jeleniogórska Aleja Gwiazd Kina

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 7 czerwca 2015, 14:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 czerwca 2015, 14:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Krzysztof Zanussi i Grażyna Wolszczak – to gwiazdy polskiego kina, które mają już za sobą spotkanie ze znanym artystą szklarzem Konradem Tomaszewskim. Jeden z najzdolniejszych absolwentów Katedry Szkła, który prowadzi w Jeleniej Górze Galerię Gwiazd, pracuje nad nowym projektem. Ozdobi nim wkrótce deptak w stolicy Karkonoszy.

Konrad Tomaszewski w swoich pracach wykorzystuje szkło, metal, kamień i ceramikę. Do tworzenia Alei Gwiazd zdecydował się wykorzystać pierwsze z wymienionych tworzyw, z uwagi na bogate tradycje szklarskie naszego regionu.

Aby wykonać szklany odlew, artysta najpierw nakłada na twarz gwiazdy specjalny silikon, a następnie gips. Uzyskane w ten sposób odwzorowanie twarzy służy następnie do wytworzenia szklanego odlewu. Pierwszego dnia Festiwalu Reżyserii Filmowej w pracowni znajdującej się przy ul. Bartka Zwycięzcy pojawił się Krzysztof Zanussi, zaś 07 czerwca na upamiętnienie swojego wizerunku zdecydowała się Grażyna Wolszczak.
- Są aktorzy, którzy żyją we własnym świecie i nie potrafią współpracować w różnych sytuacjach. Są też tacy, jak pani Grażyna, u których na dzień dobry widać, że to jest aktor, a nie celebryta – podkreślił Konrad Tomaszewski.

- Nastawiłam się, że będzie gorzej i będzie to klaustrofobiczne uczucie, ale pan Konrad miał rację – było prawie jak u kosmetyczki, tylko maseczka była dużo cięższa – opisała wrażenia z wizyty u artysty Grażyna Wolszczak, aktorka znana m.in. z filmu serialu „Na Wspólnej”, czy „Matki, żony i kochanki”. Aktorka, która pierwszą główna rolę zagrała w filmie „Ja wam pokażę” uważa, że Jelenia Góra to piękne miejsce. - Jak się przejeżdża przez Jelenią Górę, to nie widać jej najpiękniejszych zakątków, tymczasem ma ona ten charakter dolnośląski, a jak odkryłam Cieplice, to mi „szczęka opadła” - powiedziała Grażyna Wolszczak.

Nowy pomysł władz miasta artysta przyjął z wielką satysfakcją. - Uważam, że dobrze się stanie, że Jelenia Góra zyska Aleję Gwiazd Kina. Ta aleja będzie unikalna, nie ma takiej drugiej nigdzie na świecie. Swoją gotowość do uwiecznienia swojego wizerunku zgłosili już dwaj kolejni reżyserzy, którzy w najbliższych dniach zawitają do pracowni Konrada Tomaszewskiego.

Nie wyznaczono jeszcze terminu inauguracji Alei Gwiazd Kina w Jeleniej Górze, ale w planach jest osobne wydarzenie, podczas którego prezentowany będzie ich dorobek twórczy, zaplanowano także pokazy filmowe. Będzie to kolejne święto kina w stolicy Karkonoszy.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~fan sekty po 7-06-2015 16:04
Ryży tysz będzie gipsowany czy do pierdla od razu?
~ar 7-06-2015 17:29
Najlepiej zrobić tą aleję na obsranej prze psy ulicy Bankowej lub 1. Maja. Pieski będa mogły olać tych artystów!!! A i menelom będzie przyjemniej
~ 8-06-2015 8:39
długie stania im nie wróżę ,wystarczy jeden weekend a trzoda ze strita zgruzuje to coś ,no chyba że będą wyspawane z blachy o grubości przynajmniej 5mm
~Za 8-06-2015 10:09
Ryży do pierdla. Ja -za.
~do fan sekty pis 8-06-2015 10:45
kto to ten ryży?twój stary czy ziom od tanich win.
~fan sekty po 8-06-2015 11:07
onisław Komorowski zamknął się w Belwederze i unika kontaktu z mediami. Zdaniem dziennikarzy „Faktu” ustępujący prezydent nie radzi sobie z porażką i popadł w depresję. Nie chce z nikim rozmawiać, jest w kompletnej rozsypce. Sam nie wie, co ma dalej robić: czy kandydować do Senatu czy też stanąć na czele PO....niech se maskę wygipsuje hahaha
~a dzis 8-06-2015 13:15
w konkurencji obszczymur w wywiadzie powiedział ,że PO to mafia a PIS sekta.KIedys poważnie oznajmił ,ż eFrańciszek to idiota.Tak więć bójcie się wszyscy hejterzy zabetonowanych partii.
~Naprawdę, 15-06-2015 7:15
jak ja żałuję,że nie mam obszczymurkowego osprzętowania! Dokonałabym dobrym sikiem godnego otwarcia . Ale już mam szatański pomysł, do czasu otwarcia, uroczystego,jak mniemam, dokonam zakupu dużego Burka. I Burek zrobi to, co mnie nie wypada a i z powodu rzeczonego braku w odpowiednim sprzęcie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group