Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7085
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powstaje filia Dolnośląskiego Centrum Onkologii

Sobota, 2 stycznia 2016, 7:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 stycznia 2016, 8:29
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Powstaje filia Dolnośląskiego Centrum Onkologii
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze powstaje zakład teleradioterapii jako filia Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą robót jest firma Skanska. Prace mają się zakończyć w sierpniu 2016 roku. Pierwszych pacjentów ośrodek ma przyjąć w styczniu 2017 r. Koszt budowy to ok. 8,5 mln zł, a wyposażenia – ok. 23 mln zł.

Ośrodek w Jeleniej Górze będzie drugą zamiejscową jednostką Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego we Wrocławiu. Pierwsza powstała w Legnicy. Obie placówki mają leczyć pacjentów onkologicznych za pomocą promieniowania jonizującego.

Jeleniogórska placówka ma zwiększyć dostępność do kompleksowego leczenia pacjentom z rejonu Kotliny Jeleniogórskiej . - Zależy nam na tym, aby w tym trudnym czasie zmagania się z chorobą pacjenci nie musieli tracić dodatkowego czasu na dojazd do odległych placówek – mówił w jednym z wywiadów dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO we Wrocławiu.

Filia w Jeleniej Górze ma być wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do radioterapii oraz system zarządzania i weryfikacji badań z bezpośrednim podłączeniem do serwerów znajdujących się w ośrodku macierzystym we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group