Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3925
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Powstaje autorski film w Karkonoszach

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 8:16
Aktualizacja: Wtorek, 23 kwietnia 2019, 22:43
Autor: WAC
Region: Powstaje autorski film w Karkonoszach
Fot. użyczone
Na wrzesień 2020 roku planowana jest premiera filmu w reżyserii Małgorzaty Maszkiewicz. Obraz będzie oscylował na granicy dokumentu i kreacji. Zdjęcia do filmu ruszają już wkrótce i będą realizowane w okolicach Jeleniej Góry i w Karkonoszach.

Scenariusz filmu oscyluje między dokumentem, a kreacją finalnie nie poddając się żadnemu z nich. Opowieść powstała miedzy innymi na motywach „Księgi Przywołania” Anity Suchockiej. Jak mówi jego reżyserka Małgorzata Maszkiewicz - niezależny obraz ma być realizacją jej potrzeby opowiedzenia o wewnętrznej wolności, o powrocie do prawdziwych instynktów i nieograniczonego czerpania ze źródła duchowego wszechświata. 

M. Maszkiewicz skończyła Wrocławską Szkołę Filmową na kierunku montaż, ale w praktyce bywa także reżyserem i operatorem kamery. Wcześniej zajmowała się głównie realizacją krótkich form, jak teledyski i reklamy oraz art video. Zrobiła także dwa krótkie dokumenty oraz dłuższy film dokumentalny o Łukaszu LUC Rostkowskim, który miał emisję w TVP Kultura. Jej hobby to fotografia, grafika, malarstwo, snowboard, bieganie i góry. Teraz przyszedł czas na całkowicie niezależny i autorski projekt filmowy.

Głównym motywem filmu jest „dzika kobieta” ale mam też nadzieję, że ten film nie tylko dla kobiet będzie wyzwoleniem, że  przywróci dziką krew tym, którzy już zapomnieli skąd pochodzą – mówi M. Maszkiewicz. - Ten projekt jest też manifestacją przeciw ciasnym poglądom politycznym, które w dużej mierze przyczyniają się do tłumienia łagodności i wrażliwości społecznej. Niech ta historia da siłę i odwagę w drodze do życia naprawdę. W filmie wystąpią kobiety, które znam i cenię: Anita Suchocka, Anna Więckowska, Marta Tarasewicz, Sara "Skrajna", Katarzyna Hryniewicka, Sofia Lizak, Katarzyna Gmitrzak. Tak różne a jednak podobne. Każda osobno i wszystkie razem, opowiedzą o wędrówce jaką musiały przebyć, by  odnaleźć w sobie dziką, pradawną kobietę.

Twoja reakcja na artykuł?

28
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group