Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 7002
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Dolny Śląsk: Powrót Super Biegu czyli Puchar Sudetów w Biegach Górskich

Środa, 21 kwietnia 2021, 20:59
Aktualizacja: 21:01
Autor: MDvR
Region/Dolny Śląsk: Powrót Super Biegu czyli Puchar Sudetów w Biegach Górskich
Fot. organizator
Biegowa (i narodowa) kwarantanna powoli dobiega końca i chyba wszyscy już dostrzegamy światełko w covidowym tunelu, a przynajmniej mamy nadzieję, że niedługo z niego wyjdziemy. Ubiegły sezon dość brutalnie zweryfikował odważne plany organizatorów Super Biegu – biegów miało być coraz więcej, pojawiły się nowe miejsca i dodatkowa klasyfikacja biegów alpejskich. W ograniczonej sanitarnymi wymogami i zakazami rzeczywistości startów mieliśmy jednak tylko kilka, a klasyfikacji generalnej cyklu – wcale.

Ten rok ma być kolejną szansą na powrót do normalności i do atrakcyjnego biegowego cyklu w górach. Organizatorzy zmieniają więc szczegóły mniejsze i większe, a przede wszystkim pojawi się nowa nazwa – Puchar Sudetów w Biegach Górskich – Super Bieg. Wraca klasyfikacja generalna i gromadzenie punktów za kolejne starty. Inauguracja cyklu już 30 maja w Polanicy – Zdroju, gdzie odbędzie się VI Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i Dziesiątka Staropolanki. W tym roku, w biegach zaliczanych do cyklu, nie będziemy wybierać między klasyczną „dychą” a półmaratonem – pojawi się po prostu dystans długi lub krótki. Ten prosty zabieg pozwoli więc zaplanować gdzieś bieg dłuższy niż półmaraton (np. 25 lub nawet 30 km), a przy „krótkim” dystansie nie trzymamy się sztywno ilości kilometrów na trasie, a stawiamy na jej atrakcyjność. Biegów w tym roku będzie pięć. Druga w kolejności jest Bielawa (18 lipca), potem Kowary (15 sierpnia), Świeradów – Zdrój (12 września) i Szklarska Poręba (16 października), gdzie zaplanowany jest Inteferie Run i finał cyklu. W Kowarach i Świeradowie mamy biegi alpejskie – na Okraj i na Stóg Izerski.

Na krótkim dystansie zwycięzca generalki otrzyma Puchar Staropolanki, a zwycięzca długich dystansów zdobędzie Puchar Sudetów. I to jest jedna z głównych zmian, bo wprowadzono klasyfikację open na obu dystansach, dla pań i panów. Organizatorzy uhonorują też wszystkich, którzy ukończą komplet biegów – oprócz tytułu „100 % Król Sudetów” otrzymają oni trofea sportowe i pamiątkowe koszulki. Pozostają oczywiście kategorie wiekowe, medale, nagrody w generalce itd.

Zapisując się na biegi alpejskie, które odbędą się na jednym dystansie, trzeba będzie zadeklarować, do której klasyfikacji przypisać punkty generalki (dystans „długi” czy „krótki”?). Aby być ujętym w klasyfikacji generalnej, trzeba zaliczyć minimum trzy starty. W przypadku zaliczenia wszystkich pięciu biegów, brane pod uwagę będą cztery najlepsze wyniki. Na podium końcowej klasyfikacji stanie sześciu najlepszych zawodników i sześć najlepszych zawodniczek w każdej kategorii wiekowej i w kat. open, a na podium edycji – tradycyjnie po trzy osoby. Będzie też oczywiście, coraz bardziej popularna, klasyfikacja drużynowa i rodzinna.

Organizatorzy górskiego biegania spod znaku Super Bieg zapraszają też na kolejną odsłonę ultra maratonu Gór Sowich – Ultra Sowa odbędzie się w Bielawie 18 lipca (tego samego dnia co Półmaraton Górski Kalenica i Bielawska 12, czyli druga edycja Pucharu Sudetów). Tradycyjnie będzie osobnym biegiem, nie wliczanym do cyklu. W sam raz żeby zrobić sobie przerwę od biegania krótszych dystansów i zmierzyć się z ultra! Rok temu bieg trzeba było odwołać i miejmy nadzieję, że teraz odbędzie się bez przeszkód.

Zapisy na wszystkie biegi ruszają wkrótce. Więcej (też wkrótce) na https://superbieg.pl

(Organizatorzy)

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
11
1 Bezpartyjni Samorządowcy
9%
2 Trzecia Droga 2050
0%
3 Nowa Lewica
18%
4 Prawo i Sprawiedliwość
55%
5 Konfederacja
9%
6 Koalicja Obywatelska
0%
7 Polska Jest Jedna
9%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
0%
10 Normalny Kraj
0%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % S3
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – ludzie wracają do domów
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group