Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9042
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powrót „Piaskownicy” w JCK

Niedziela, 17 stycznia 2010, 9:22
Aktualizacja: 9:22
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Powrót „Piaskownicy” w JCK
Fot. TEJO
„Free style – Zabawy w piaskownicy”, bo tak brzmi tytuł adaptacji scenicznej Łukasza Dudy, to historyjka, jaka może się wydarzyć na każdym podwórku.

Reżyser, który widowisko ulokalnił, rozpoczyna przedstawienie efektownie i zaskakująco – już w hollu gmachu JCK. Tu publiczność poznaje głównych bohaterów i – choć prolog trwa ledwie kilka sekund – można już w tym momencie powiedzieć wiele o postaciach. Śliczna i uładzona dziewczynka Miłka (Agata Mamzer), poukładany chłopczyk, Karol (Piotr Kamola) i schwarzcharakter, dresiarz w kapturku, Protazy (Kamil Reichel).

Dramat w sześciu scenach Michała Walczaka zainspirował Łukasza Dudę i jego Teatr Odnaleziony do zrealizowania zgrabnej i błyskotliwej sztuki, w której – z pomocą symboli współczesności i dzięki sugestywnej grze Agaty Mamzer, Kamila Reichela i Piotra Kamoli – świetnie portretuje młode pokolenie naszych czasów.

Spektakl, którego premierę pokazano w listopadzie, będzie można obejrzeć dziś o godz. 19 w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group