Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15744
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powrót Marysieńki

Niedziela, 13 maja 2018, 10:52
Aktualizacja: Wtorek, 15 maja 2018, 14:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Powrót Marysieńki
Fot. Przemek Kaczałko
W kalendarzu imprez Wiosny Cieplickiej pojawił się ponownie radosny korowód pod hasłem "Powrót Królowej Marysieńki do Cieplic". Okazja ku temu była wyjątkowa, bowiem po renowacji odsłonięto oficjalnie rzeźbę Marysieńki, która do 2010 roku była elementem fontanny przed Pawilonem Edward w Parku Zdrojowym.

Wjazd Królowej Marysieńki do Cieplic przed laty był uroczystym otwarciem Wiosny Cieplickiej. Impreza - w innym terminie - wróciła i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Rzeźba Marysieńki od czasu rewitalizacji Parku Zdrojowego była przechowywana na terenie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych i to właśnie uczniowie tej placówki wraz z opiekunem Marcinem Znamienkiewiczem poddali ją renowacji. - Dla wielu osób była kultowym symbolem, więc brakowało jej. Lepiej, żeby była przy ciepłych wodach Term, niż w piwnicy - powiedział Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji, którego aktorzy odgrywali scenki w trakcie korowodu.

Jak powiedział prezydent miasta Marcin Zawiła, rzeźba nie mogła wrócić na swoje dawne miejsce, gdyż taka była decyzja konserwatora zabytków. - Odsiedziała swoje w szkole, wyglądała fatalnie, bo była wykonana z materiału nietrwałego. Wreszcie szkoła wzięła się za prace kosmetyczne i wygląda ślicznie. To jest dobre memento dla wszystkich, którzy odwiedzą Cieplice, że po kuracji tutaj będą wyglądali równie pięknie - powiedział Marcin Zawiła, który podkreśla, że lokalizacja wyznaczona na powrót rzeźby jest dobra. - Zadowolenie wszystkich przerasta moje możliwości, a szczególnie zadowolenie kilku stałych odwiedzaczy forum Jelonki, szczególnie pana na K., który nigdy nie był zadowolony, więc to jego problem - odniósł się do komentarzy na ten temat miejsca usytuowania rzeźby prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
686
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group