Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 12414
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powrót do odnowionej szkoły przy Kopernika

Wtorek, 11 września 2018, 6:37
Aktualizacja: Czwartek, 13 września 2018, 7:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Powrót do odnowionej szkoły przy Kopernika
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę (9.09) odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze. Po akademii w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury społeczność szkolna i zaproszeni goście udali się na mszę do Bazyliki Mniejszej, a następnie oficjalnie otwarto szkołę przy ul. Kopernika, która w ostatnich latach przechodziła pilne remonty.

Prace remontowe w placówce przy ul. Kopernika trwały 6 lat. W tym czasie wykonano szereg niezbędnych remontów, aby uczniowie mogli wrócić do szkoły, bowiem przez ten czas pobierali naukę w gościnnych progach plebanii przy ul. PCK w Cieplicach.

Przystosowaliśmy budynek, aby mógł pełnić swoją funkcję w bezpiecznych warunkach. W tym roku będą to klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz klas I i II liceum katolickiego - powiedział Mariusz Gierus, prezes Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego.

Klasy I i IV szkoły podstawowej będą korzystać z pomieszczeń plebanii pw. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. PCK. W ramach inwestycji, która kosztowała już ok. 5 milionów złotych udało się przeprowadzić szereg prac ratujących zabytkowy budynek.

Zaczęliśmy od dachu, aby zabezpieczyć zabytkową tkankę. Nie było to łatwe, ponieważ jest to bardzo duża powierzchnia, więc remont dachu był podzielony na cztery etapy - duże wsparcie otrzymaliśmy na to od KGHM, od którego otrzymaliśmy darowiznę w formie miedzi oraz wsparcie finansowe. Równolegle robiliśmy też instalację centralnego ogrzewania oraz stolarkę okienną - opisuje szef stowarzyszenia prowadzącego Zespół Szkół Katolickich.

Aktualnie kontynuowane są prace w części prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Marii Magdaleny od Pokuty, a w planach jest także uporządkowanie terenu wokół szkoły oraz elewacja i dalsze wyposażenie budynku. W sumie inwestycja ma kosztować ok. 8 milionów złotych.

W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści i ich przedstawiciele, a także reprezentanci władz miasta i duchowieństwa z biskupem diecezji legnickiej Zbigniewem Kiernikowskim na czele. Aktualnie w Zespole Szkół Katolickich edukacja prowadzona jest dla 137 uczniów.

Twoja reakcja na artykuł?

60
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
20
18%
Złości
29
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
680
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group