Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6601
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Powódź przekrętów w Piechowicach

Wtorek, 15 kwietnia 2008, 8:47
Aktualizacja: 13:32
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Powódź przekrętów w Piechowicach
Zalane Piechowice odwiedził w sierpniu 2006 roku ówczesny szef resortu spraw wewnętrznych Ludwik Dorn.
Fot. Jelonka.com
Prokuratura zajmie się nieprawidłowościami przy rozdzielani darów i zapomogi po powodzi w 2006 roku w podjeleniogórskim mieście, z którego zniknęło 10 tysięcy dolarów. Pieniądze nie wpłynęły na konto urzędu. Co się z nimi stało? To wyjaśnią śledczy.

Pisze o tym Polska Gazeta Wrocławska. Radni przypuszczają, że mogło dojść do defraudacji pieniędzy przekazanych przez Lions Club International. Zachowały się tylko nieliczne faktury, z których wynika, że za część pieniędzy przeznaczonych dla powodzian kupiono… satynowe szlafroki.

– Kiedy Lions Club zorientował się, że urzędnicy za podarowane pieniądze kupują takie rzeczy, postanowił sam kupować i przekazywać dary poszkodowanym – pisze PGR.

Dziś wiadomo, że ze wszystkich pieniędzy otrzymanych przez miasto wspierano także instytucje, które nie ucierpiały podczas powodzi. Gmina nie rozliczyła się z tych środków, część nawet zwróciła, bo ich nie wydała – czytamy w dzienniku.

Władze Piechowic z 2006 roku nie mają sobie nic do zarzucenia i wyrażają gotowość złożenia zeznań przed prokuratorem, jeśli dostaną wezwanie.
Pieniądze z darów nie wpłynęły na konto piechowickiego magistratu. Co się z nimi stało? Wyjaśni prokuratorskie śledztwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group