Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7699
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powódź przekrętów w Piechowicach

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 15 kwietnia 2008, 8:47
Aktualizacja: 13:32
Autor: TEJO
Zalane Piechowice odwiedził w sierpniu 2006 roku ówczesny szef resortu spraw wewnętrznych Ludwik Dorn.
Fot. Jelonka.com
Prokuratura zajmie się nieprawidłowościami przy rozdzielani darów i zapomogi po powodzi w 2006 roku w podjeleniogórskim mieście, z którego zniknęło 10 tysięcy dolarów. Pieniądze nie wpłynęły na konto urzędu. Co się z nimi stało? To wyjaśnią śledczy.

Pisze o tym Polska Gazeta Wrocławska. Radni przypuszczają, że mogło dojść do defraudacji pieniędzy przekazanych przez Lions Club International. Zachowały się tylko nieliczne faktury, z których wynika, że za część pieniędzy przeznaczonych dla powodzian kupiono… satynowe szlafroki.

– Kiedy Lions Club zorientował się, że urzędnicy za podarowane pieniądze kupują takie rzeczy, postanowił sam kupować i przekazywać dary poszkodowanym – pisze PGR.

Dziś wiadomo, że ze wszystkich pieniędzy otrzymanych przez miasto wspierano także instytucje, które nie ucierpiały podczas powodzi. Gmina nie rozliczyła się z tych środków, część nawet zwróciła, bo ich nie wydała – czytamy w dzienniku.

Władze Piechowic z 2006 roku nie mają sobie nic do zarzucenia i wyrażają gotowość złożenia zeznań przed prokuratorem, jeśli dostaną wezwanie.
Pieniądze z darów nie wpłynęły na konto piechowickiego magistratu. Co się z nimi stało? Wyjaśni prokuratorskie śledztwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Daytona 15-04-2008 9:11
bo to byla końcówka rządów pana bylego burmistrza ejnika i jego świty. ci ludzie odpowiedzialni za tamte rzeczy juz dawno zostali osądzeni przez ludzi i stracili stołki w urzędzie w wyborach pod koniec 2006 roku. teraz była władza powinna te pieniadze zwrócić do kasy miasta wraz z odsetkami z własnej kieszeni. tak wiec starej wladzy mowimy papa i powodzenia przed sądem.
~Piechowiczanin 15-04-2008 9:48
No to pięknie, dzięki naszym mądrym włądzom OBECNEJ kadencji, będziemy musieli pewnie oddać te pieniądze. Nawet jeśli były źle wydane, to trzeba było trzymnać język za zębami a nie robić z tego szum. No ale wykazaliście, że dla was ważniejsze jest ośmieszenie poprzedniej ekipy niż dobro miasta. Ot, gospodarze.
~andi z Piechowic 15-04-2008 10:01
A jak byly dzielone pieniądze z Samoobrony-warto sie temu przyjrzec---------
~kiki 15-04-2008 11:17
nie bronie porzedników pani burmistrz, ale teraz w Piechowicach dalej nic sie nie dzieje. To miasteczko tonie w agresji lokalnych wyrostków, brudzie i tak dalej można by wymieniać w nieskończoność a stan ulic jest chyba najgorszy w całym powiecie. Pani burmistrz powinna wziąść się w końcu do działania bo od wyborów nic się nie ruszyło, przepraszam mamy patrole straży miejskiej, które to ograniczają się do okolicy pko, bo można wypsać troche mandatów za złe parkownie.
~rychu 15-04-2008 12:55
przekręty były i zawsze będą, im wyższe stanowiska tym wałki na większą skalę. Ludzie myślący że zmiana władzy coś zmienia to są w błędzie:)
~lol 15-04-2008 12:59
pgr?
ebee 15-04-2008 13:00
Wychodzi na to, że ta cała grupa policji skarbowej i innych organów kontroli nastawiona jest na tzw szarego Kowalskiego. Władza jak kombinowała , tak kombinuje, a afera goni aferę począwszy od władz gminnych , na władzach PZPN skończywszy !
~powodzianka 15-04-2008 16:02
jestem byłą powodzianką,zarozumiałość i"kolesiostwo'ludzi którzy mieli w sposób uczciwy porozdzielać pomoc materialną poszkodowanym jest żenująca,nikt tak naprawdę nie jest w stanie w chwili obecnej zweryfikować tamtych działań poprzedniej władzy.Odpowiedzialność za defrałdację pieniędzy ponosi cała ekipa tzw.'ludzi burmistrza'-pora Panowie i Panie"nietykalni"z honorem przyznać się do swojej niekompetencji i bufonady.a nie trzymać się wyświechtanego sloganu:nie mam sobie nic do zarzucenia"Nie macie pieniędzy żeby je oddać -pora wziąść się do roboty -Kamienną trzeba oczyścić,wzmocnić wały p/powodziowe -przez pracę do szlachetności i uczciwości.
~były piechowiczanin 15-04-2008 16:52
10 lat temu wyprowadziłem się z Piechowic....często jednak tam zajerzdzam do rodzinki...i twierdzę że Piechowice umierają,nic się tam nie dzieje,jak już ktoś wyżej słusznie zauwarzył tylko banda wyrostków biegających po pijaku i szukających kogo by tu okraść....kiedyś w Piechowicach było o wiele lepiej,a teraz banda pijaków na przystanku na średnich (firma daj złotówke) i nic poza tym.
~aristo 15-04-2008 20:00
Skomlenie przynajmniej niektórych obecnych i byłych Piechowiczan(anin), jest żenujące. Władza ma dać i już. Jeżeli chodzi o brud, to kto do cholery wam go robi. Robicie go sobie sami, ale to władza ma po was sprzątać. Władza (szczególnie burmistrz) ma wychować wasze bachory, a później się z nimi ugryzać. To pewnie władza dupami waszych psów obsrywa miasto. Nostalgia za poprzednim władzami jest bezsasadna. Teraz przyszła pora na spłaty po dobrobycie poprzedniej ekipy. Życie na kredyt kiedyś się kończy. Współczucie należy się władzom mających takich obywateli, którzy uważają, że kradzież jest dobra, jeśli się nie wyda. Żenada i ohyda.
~niunia 15-04-2008 21:10
PESZEK
Hava Nagila 16-04-2008 2:54
צרור של טמבלים
ebee 16-04-2008 10:04
Do Aristo Nie jestem Piechowiczaninem, jednak z tonu Twojej wypowiedzi jasno wynika, że ..........wielki z Ciebie PRYMITYW !
~aristo 16-04-2008 10:53
Czy Klemm jest i tutaj?
piipi 16-04-2008 23:16
..do - [~Hava Nagila..]....Napisze tak ..po prostu:~Kochany Havalku..prosze ..bez tego natchnienia,~PA.piipi.
Hava Nagila 17-04-2008 3:42
DO---piipi ----witaj piipi , tam jest tylko moja opinia napisana , to , co mysle o tych ludzich z Piechowic , ktorzy tak sprytnie dzielili pomoc powodzianom .A co tam jest dokladnie napisane ??? O to trzeba zapytac kogos koszernego :) Pozdrowienia z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ
piipi 17-04-2008 14:08
..do - [~Hava Nagila..] ~Hi...tez brak mi slow !!.~ C.K.Norwid napisal -"Jestesmy wielkim narodem,ale zadnym spoleczenstwem".~Hava Havala czytam z uwaga Twoje komentarze i wiem,ze w Twoim sercu jest ..TEZ..smutek.~Jezeli mam cos o w/w komentarzu napisac,to tylko w pytaniu:..by rodacy byli wspolnota..jest to mozliwe ?.~Pozdrawiam serdecznie ...a na smutek jest dobre przebaczenie.piipi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group