Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11345
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powitali Nowy Rok!

Środa, 1 stycznia 2020, 1:13
Aktualizacja: Piątek, 3 stycznia 2020, 11:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Powitali Nowy Rok!
Fot. Przemek Kaczałko
Trzy Korony, Sumptuastic oraz Nana – to gwiazdy sylwestrowej nocy w Jeleniej Górze. Zanim wybiła północ, a tym samym nastał 2020 rok – jeleniogórzanie bawili się przy przebojach ubiegłego wieku, po czym odbył się pokaz laserów, okraszony przez mieszkańców indywidualnymi wystrzałami fajerwerków.

W odróżnieniu od poprzednich lat, kiedy to impreza zaczynała się o godz. 22:00, tym razem mieszkańcy Jeleniej Góry i przyjezdni mogli się bawić w centrum miasta od godz. 20:00. Po muzycznym wprowadzeniu przed DJ-a, pierwszym zespołem na scenie były Trzy Korony, czyli grupa założona w 1970 roku przez Krzysztofa Klenczona. Największym przebojem kapeli jest "10 w skali Beauforta", które oczywiście rozbrzmiało na jeleniogórskim Rynku.

Następnie przyszedł czas na jubileuszowy koncert Sumptuastic - zespołu pochodzącego z Bolesławca, który największą popularność miał na początku swojego istnienia, w pierwszych latach XXI wieku. Największe przeboje grupy to "Kołysanka", czy "Dla Ciebie". Muzycy cieszyli się, że koncertem w stolicy Karkonoszy mogli rozpocząć jubileusz 20-lecia na scenie.

Życie zespołu zafundowało nam Muzyczne Radio. Dali nam szansę, żeby ktoś nas usłyszał i się zaczęło... Przeżywaliśmy, że nasza piosenka leciała w radiu, a dzisiaj młode kapele i wykonawcy już tak nie mają. Oni chcą na dzień dobry być wielcy, grać godzinne koncerty i nie wyobrażają sobie, żeby czekać 3-4 lata na sukces - powiedział Andrzej Janusz, wokalista i kompozytor zespołu, który jest również producentem muzycznym. - Często nasi fani z dawnych lat - głównie z tej okolicy - to są teraz dorośli ludzie, którzy mają rodziny, dzieci, pełnią urzędy i stanowiska. Cieszę się, że nasza muzyka coś wniosła. Muzyka powinna łączyć, a nie dzielić - dodał A. Janusz, który wszystkim fanom życzy tego, czego sobie sami życzą, a także zdrowia i planu na swoją przyszłość.

Gwiazdą wieczoru był Nana Kwame Abrokwa - pochodzący z Ghany niemiecki raper i DJ, występujący pod pseudonimem Nana i Darkman. Szczyt jego kariery przypadł na drugą połowę lat 90. XX wieku. Wśród najpopularniejszych utworów były takie jak "Lonely", "He's comin", czy "Remember the time".

Niech ten rok będzie dobry - abyśmy dla siebie byli dobrzy i żebyśmy pamiętali, że jest koło nas ktoś, kto też coś potrzebuje. Jelenia Góra wtedy będzie szczęśliwa, jak mieszkańcy będą zadowoleni i szczęśliwi - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent miasta, który tuż przed północą złożył zgromadzonym życzenia na nadchodzący rok.

Po północy rozpoczął się oficjalny pokaz laserów, ale nie zabrakło też fajerwerków, które puszczali mieszkańcy. Zabawa przy muzyce trwała jeszcze do 2:00 w nocy.

Organizatorem imprezy, na zamówienie Miasta Jeleniej Góry, była MWOWK Agency.

Twoja reakcja na artykuł?

35
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
17
24%
Nudzi
3
4%
Smuci
2
3%
Złości
13
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
264
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group