Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2269
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Powiew z Hiszpanii w klasycznych rytmach

Środa, 6 lipca 2011, 14:10
Aktualizacja: 14:11
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Powiew z Hiszpanii w klasycznych rytmach
Fot. Agrafka
Niezapomniany koncert Hiszpańskiej Orkiestry Młodzieżowej z Malagi, pod batutą Angela Luisa Pereza Garrido, oklaskiwali wczoraj goście Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Występ odbył się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Eurochestries Dolny Śląsk 2011, którego wielki finał planowany jest na sobotę na Hali Spacerowej Domu Zdrojowego w Świeradowie Zdroju.

Jest to pierwsza edycja Festiwalu Eurochestries, która po 20 latach została reaktywowana. Wówczas w Świeradowie Zdroju wystąpiły orkiestry z różnych krajów europejskich. Impreza ma teraz odbywać się co roku.

Młodzieżowa Orkiestra Prowincji Malaga powstała w 1991 r. pod nazwą Camerata Academica aby popularyzować muzykę klasyczną wśród młodzieży oraz mieszkańców tej prowincji. W skład zespołu wchodzi młodzież w wieku powyżej dwunastu lat, która w większości uczy się na poziomie zawodowym w konserwatoriach.

Repertuar orkiestry obejmuje wszystkie epoki i wszystkie style m.in. barok niemiecki i włoski, klasycyzm i romantyzm, muzykę hiszpańską i współczesną. Młodzi muzycy wykonywali zarówno dzieła barokowe, jak i współczesne.
Artyści wykonali w I części uwerturę do opery „Wesele Figara” i do „Cosi fan tutte” W.A. Mozarta, „Egmont” L. van Beethovena oraz „Uwerturę Hebrydy” F. Mendelssohna-Bartholdy’ego. W drugiej części muzycy zachwycili publiczność „Modlitwą torreadora” J.Turina, „Andante” Ocóna, „Cztery Pory Roku w Buenos Aires” – Jesień i Zima A. Piazzoli.

- Claude Revolt promuje muzykę klasyczną i organizuje międzynarodowe koncerty dla młodzieży w wieku do 25 roku życia. Takie akcje służą integracji młodych ludzi, poszerzaniu znajomości innych kultur i języków, wymiana informacji między pedagogami i dyrygentami. Aktualnie próby odbywają się w zespole 150 muzyków z trzech orkiestr z Hiszpanii, Austrii i Polski, które razem pracują nad programem, który wykonają na sobotnim koncercie finałowym – powiedziała Anna Jabłońska, organizator Eurochestries.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group