Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6384
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Powierzony klucz” hitem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 18 lutego 2009, 10:36
Aktualizacja: 11:53
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Prawdziwe triumfy święci Małgorzata Lutowska, autorka powieści – przewodnika „Powierzony klucz”. Zapowiadamy kolejne spotkania z literatką i nauczycielką.

Dziś w Muzeum Przyrodniczym o godz. 16 M. Lutowska spotka się z absolwentami, nauczycielami i uczniami II LO im. Norwida w Cieplicach. W tej szkole pisarka pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego. Z kolei mieszkańcy uzdrowiskowej części Jeleniej Góry będą mogli wziąć udział w wieczorze autorskim, który zapowiedziano na poniedziałek, 23 lutego, w sali konferencyjnej hotelu Caspar. Początek o godz. 19.

„Powierzony klucz” to bezprecedensowa powieść o dziejach protestantów na Ziemi Jeleniogórskiej w powiązaniu z fabularyzowanym wątkiem sentymentalno-miłosnym. Książka została oceniona jako dzieło przybliżające kulturę i historię ewangelików i przyczyniające się do dialogu pomiędzy różnymi wyznaniami chrześcijaństwa. Pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa Ad Rem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Zbigniew Leszek 18-02-2009 19:31
Byłem na spotkaniu - wspaniałe przeżycie. Zapraszam przede wszystkim mieszkańców Cieplic na 23.02 do hotelu Caspar - warto się spotkać z autorką, która jest rodowitą Cieliczanką i wiele osób pamięta ją jako Małgosię Tajerle.
~Prawie stały czytelnik 18-02-2009 21:29
Bardzo brawo!!! Wreszcie może polscy katolicy zdobędą większą wiedzę na temat protestantów. Bo wciąż za mało wiemy.
piipi 18-02-2009 23:12
..NARESCIE ksiazka "most",ktora powinna nasze wiary przyblizyc !. ~KLUCZ...to nawet serce potrafi otworzyc.~Ksiazke przeczytam !. ~Pozdrowienia dla autorki.*piipi.
~Zbigniew Leszek 19-02-2009 8:35
polecam spotkanie z autorką książki - wtedy pipi i ten prawie stary człowiek zrozumieją jakie były prawdziwe intencje do napisania tej książki przez Małgorzatę Lutowską - naprawdę warto - najbliższe spotkanie w Cieplicach. Wiele wątków przewijających się w książce ma bardzo ciekawe i zaskakujące historie - o tym właśnie opowiada autorka. Zapraszam do przeczytania, jak to w tytule zapisano - hitu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group